X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Редька

Завантажити презентацію

Редька

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Редька звичайна – трав’яниста перехреснозапильна, холодостійка, коренеплідна рослина з родини Хрестоцвіті, що поширена майже повсюдно. У культурі існує кілька її різновидів, що розрізняються за формою і забарвленням коренеплодів, тому важко сказати, якому з них слід віддати перевагу. Чорні форми зазвичай гостріші, бо саме на гостроті заснований принцип дії редьки. У культурних насадженнях піклуються про те, щоб не розвивалися квітконосні пагони, так як господарству потрібні тільки коренеплоди.

Слайд 3

Редька посівна – дворічна звичайна культура, яка широко культивується в Україні. У перший рік життя утворює розетку листя і соковитий коренеплід, на другий - зацвітає і дає насіння (літні сорти зацвітають у перший рік). Має різноманітне забарвлення коренеплодів - біле, червоне, рожеве, фіолетове, чорне з різними відтінками. Форма коренеплодів буває куляста, конусоподібна, циліндрична. Ефірна олія, глікозиди (синигрин, глікорафанін), що мають фітонцидні властивості, а також пуринові основи зумовлюють гірко-гострий смак і специфічний запах редьки.

Слайд 4

Ранньостиглі сорти редьки мають слабко-гострий смак, швидко достигають (за 40-65 діб), пізньостиглі - гострий смак (достигають за 80-110 діб), добре зберігаються. Сходи переносять зниження температури до -3°С, дорослі рослини до -6°С. Оптимальна температура для росту і розвитку 18-20°С. Сіють редьку в добре оброблений ґрунт навесні (літні сорти) і влітку (зимові сорти). Для зимового збереження коренеплоди забирають до заморозків, літні сорти - при досягненні коренеплодами діаметра 4 см. Використовується в основному у свіжому вигляді для готування салату з різним заправленням і для добавки в інші блюда зі свіжих овочів.

Слайд 5

Плоди - циліндричні стручки, що закінчуються довгим носиком і розламуються поперек на членики. Якщо стручок з двох члеників, то нижній членик більшою частиною порожній або зародковий, рідше з 1-2 насінинами, а верхній - з кількома насінинами. Насіння - яйцевидно-кулясте, корінець зародка лежить в жолобку між сім'ядолями. У насінні редьки чорної знаходяться фітонциди і жирне масло (34-45%), що характеризується високою в'язкістю. Листя містять ефірне масло і провітамін А.

Слайд 6

Хімічний склад м'якоті коренеплодів редьки чорної на 100 г продукту: вода - 88,6 %; білок - 1,9-2,1 - 2,5 %; засвоювані вуглеводи – 6,2-8,3 %; крохмаль - 0,3 %; клітковина - 1,5 %; жир - 0,09 %; фітонциди (лізоцим); ефірні масла - 0,1-0,5 %; пуринові основи - 3,7 %; глікозиди (синигрин, глікорафанін, рецікол, рафанол), органічні кислоти в перерахунку на яблучну - 0,1 %.