X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Речовини_і_їх_обмін

Завантажити презентацію

Речовини_і_їх_обмін

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Обмін речовин Обмін речовин

Слайд 2

Обмін речовин та енергії О бмін речови н - метаболі зм - полягає в біологічному окисненні (аеробному чи анаеробному) органічних енерговмісних речовин з використанням виділеної енергії. Ця енергія використовується для життєвих процесів: підтримання дихання, кровообігу і температури тіла, для здійснення скорочень м'язів при русі тіла, виконанні роботи та різних поведінкових реакціях.

Слайд 3

Процеси обміну Процеси обміну — основна властивість живого. У цитоплазмі клітин органів і тканин постійно відбуваються процес синтезу складних високомолекулярних сполук і разом із цим - їх розпад з виділенням енергії й утворенням простих низькомолекулярних речовин - вуглекислого газу, води, аміаку та ін.

Слайд 4

Дві сторони метаболізму Метаболізм складається із двох взаємопротилежних процесів. Процес синтезу органічних речовин називається асиміляцією або анаболізмом – пластичним обміном. Процес розпаду органічних речовин протилежний процесу асиміляції і називається дисиміляцією або катаболізмом – енергетичним обміном.

Слайд 5

І етап – травлення – розщеплення у травному каналі складних молекул; ІІ етап – всмоктування в кишечнику та надходження у кров поживних речовин; ІІІ етап – побудова у клітинах з простих речовин, що надійшли до них, складних молекул, потрібних організму; ІV етап – розщеплення синтезованих сполук і вивільнення енергії; V етап – використання енергії АТФ на виконання різних функцій організму і виведення з нього кінцевих продуктів обміну. Етапи обміну речовин

Слайд 6

Білки

Слайд 7

Білки Білки — складні високомолекулярні природні органічні речовини, що складаються з амінокислот. Їжа, що ми вживаємо, містить різноманітні білки, які в живих організмах хімічно перетворюються. При розпаді та окисленні 1 г білка у клітинах утворюється 17, 2 кДж енергії – 72 ккал. Білки беруть участь у відбудові та оновленні клітин і тканин.

Слайд 8

Жири