X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Receptors1

Завантажити презентацію

Receptors1

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Різні відповіді на дію ацетилхоліну. Різні типи клітин по різному реагують на дію ацетилхоліну. (A) При зв’язуванні з рецептором серцевого м’язу АХ сповільнює швидкість і силу скорочення, (В) при зв’язуванні АХ з рецепторами на секреторних клітинах – підвищується секреція. (C) Зв’язування АХ з рецепторами на клітинах скелетних м’язів викликає скорочення. Тобто сигнали інтерпретуються по різному відповідно до функціональних особливостей клітин. (D) Хімічна структура ацетилхоліну.

Слайд 2

Слайд 3

Структура G протеїн зв язоного рецептора (рецептор характеризується 7 трансмембранними α- спіралями)

Слайд 4

Схематичне зображення загальної структури 7ТМ рецепторів. Всі рецептори даної надродини мають схожі структуру та розташування в площині плазматичної мембрани: вони складаються з семи трансмембранних доменів (ТМ1-ТМ7), чотирьох позаклітинних (е1-е4) і чотирьох внутрішньоклітинних (і1-і4) сегментів. С-кінцевий сегмент (і4), сегмент і3 та у деяких рецепторів і2 задіяні у взаємодії з G-білками.

Слайд 5

Гормональна активація аденілат циклази Зв язування гормону викликає взаємодію рецептора з G білком. Активована α субодиниця потім дисоціює від рецептора і стимулює аденілатциклазу, яка каталізує перетворення АТФ на цАМФ.

Слайд 6

Структура протеїн-тирозинкіназних рецепторів Кожний рецептор складається з N-термінального екстрацелюлярного ліганд-зв язуючого домену, одиночної трансмембранної α-спіралі, цитозольного C-термінального домену з протеїн тирозин кіназною активністю. EGF рецептор і інсуліновий рецептор мають цистеїн-збагачений екстрацелюлярний домен. PDGF рецептор імуноглобулін-подібний домен. Інсуліновий рецептор існує як димер.

Слайд 7

Схема передавання сигналу в