X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Продовження роду – одне з основних призначень людини. Репродуктивне здоров'я

Завантажити презентацію

Продовження роду – одне з основних призначень людини. Репродуктивне здоров'я

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Продовження роду – одне з основних призначень людини. Репродуктивне здоров'я Обміркуйте ситуацію. Урок 7. У своїй книзі «Походження видів» Чарлз Дарвін писав, що в поняття боротьби за існування він включає не тільки життя однієї особини, але і її успіх у залишенні після себе потомства. Як ви думаєте, чому Дарвін відзначав особливу важливість залишення потомства? - У чому полягає проблема організмів, які вижили, але не залишили після себе потомства?

Слайд 2

Спадковість — це здатність живих організмів передавати свої ознаки й властивості наступному поколінню. 1. Продовження роду. Розмноження — це невід'ємна властивість усіх живих організмів поряд з обміном речовин, живленням, диханням, виділенням, подразливістю, циклічністю та іншими властивостями живого. Розмноження забезпечує спадковість і мінливість. Живі організми можуть розмножуватися статевим і нестатевим шляхом. Але статеве розмноження є еволюційно більш вигідним, зокрема й тому, що внаслідок такого розмноження з'являється додаткова форма мінливості — комбінативна мінливість.

Слайд 3

Людина розмножується статевим шляхом, використовуючи еволюційні переваги цього типу розмноження. У ході розмноження генетичний матеріал батьків, що міститься в хромосомах, передається нащадкам. Для виду значення розмноження полягає в забезпеченні безперервності його існування, збільшенні чисельності виду. Зверніть увагу! Репродукція людини, тобто її розмноження,— це біологічна функція, необхідна для збереження людини як біологічного виду. Діти схожі на своїх батьків, оскільки проявляється фундаментальна властивість живого – спадковість.

Слайд 4

Іноді в ході розмноження виникає не зовсім звична ситуація — у родині з'являються нащадки, генетично зовсім однакові. Це близнюки однакової статі, які мають однаковий набір генів. У цьому разі природа пожертвувала мінливістю, воліючи збільшити кількість нащадків. Збереження біологічних особливостей людини забезпечується за допомогою передачі генетичної інформації. Успадкування соціальних особливостей пов'язане з передачею колективного досвіду, освоєнням культури, виробленої людством у ході соціального розвитку. Близнюки в родині — це подвійна радість і подвійні турботи Зазвичай близнюки дуже дружні й добре розуміють одне одного