X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
проблеми світового океану

Завантажити презентацію

проблеми світового океану

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Проблема освоєння Світового океану

Слайд 2

2/3 поверхні Землі покриті водою! Вода - друга по важливості речовина на Землі після кисню. Без води людина може прожити всього три дні. Вода необхідна для розвитку рослин, які виробляють кисень; для тварин, які цей кисень споживають; людей, які все псують. Одна з найбільш ймовірних теорій про походження життя на Землі говорить, що "життя вийшло з води", тобто найпростіші організми утворені саме у воді. В процесі еволюції вони стали більш складними та організованими. Вода - основа життя на Землі.

Слайд 3

Слайд 4

Судячи з фотографій, зроблених з космосу, нашій планеті більше підійшла би назва "Океан". Як відомо, на Землі є три основні океани: Тихий, Атлантичний і Індійський. Антарктичні та арктичні води теж вважаються океанами. Тихий океан за своєю площею більший за всі материки разом узяті. Ці 5 океанів становлять собою не обособлені водні басейни, а єдиний океанічний масив з умовними межами.

Слайд 5

Російський географ Ю.М. Шокальський (1856—1940 р.р.) назвав усю непреривну оболонку Землі Світовим океаном. Це сучасне означення. Але крім того, що колись усі материки піднялися з води, в ту географічну епоху, коли всі континенти вже в основному склалися і мали обриси близькі до сучасних, Світовий океан панував майже над всією поверхнею Землі. Це був період Вселенського потопу. Свідоцтвом його дійсності є не тільки геологічні і біблейські джерела. До нас дійшли письмові джерела - шумерські таблички, розшифровки записів жерців Древнього Єгипту. В європейській частині нашого материка водяний покрів сягав 2 метрів, а на території сучасного Китаю - близько 70-80 см.

Слайд 6

Здавна люди ловили рибу, полювали морських тварин, споживали ракоподібних та молюсків. Океан становить собою величезну комору природних ресурсів, які за своїм потенціалом можуть зрівнятися з ресурсами суходолу. Це, по-перше, морська вода, запаси якої колосальні - 96,5% всього об'єму гідросфери. Крім того, морська вода - своєрідна "жива руда", що містить в собі 75 хімічних елементів. Морська вода також є джерелом солі, магнію, брому, йоду. Щодо мінеральних ресурсів, то найбільше значення мають нафта і природний газ. Добуток нафти ведеться в Мексиканському і Перському басейнах, Північному морі, у берегів Аляски. Але головне багатство глибоководного ложа Океану - залізомарганцеві конкреції (містять більше 30 різних металів), які найбільшу площу займають в Тихому океані. Далі енергетичні ресурси, потенціал яких величезний. Сумарна потужність припливів оцінюється в 1-6 млрд. кВт. Росія займає одне з перших місць в світі по потенційним запасам припливної енергії. Особливо вони великі на узбережжях Білого, Баренцева та Охотського морів.

Слайд 7

Біологічні ресурси охоплюють всі різноманітні рослини і тварини. За підрахунками учених, біологічних ресурсів Світового океану вистачило б для того, щоб прогодувати по меншій мірі 30 млрд. чоловік. Вірно й те, що риба, багата білком і бідна на холестерин, повинна стати їжею майбутнього. Більш як 85% морської біомаси, що використовується людиною, належать рибі. Інша частина припадає на долю молюсків, ракоподібних і деяких морських ссавців. І вже зовсім мізерна доля припадає на водорості. Світовий океан щорічно дає 20% білкової їжі людства. Морепродукти використовуються як сировина для отримання висококалорійного борошна для тваринництва. До числа найбільш продуктивних морів відноситься Норвезьке, Берингове, Охотське та Японське моря. В останні десятиліття в світі все більше розповсюдження знаходить розведення деяких видів організмів на штучних морських плантаціях. Ці промисли отримали назву марікультура.

Слайд 8

Світовий океан завжди грав важливу роль в спілкуванні країн і народів. По мірі розвитку НТП всебічне використання і освоєння Світового океану прийняло зовсім інші масштаби. Але людина не зуміла зберегти рівновагу Світового океану і тому виникають різні проблеми, пов'язані зі Світовим океаном.

Слайд 9

Слайд 10

Використання Світового океану особливо різко збільшилося в останні десятиліття. В багато разів збільшився об'єм морської торгівлі, помітно виріс тоннаж флоту. В результаті бурного розвитку техніки і технології, розширення міжтериторіального розділу праці різко зросло застосування в господарському обігу ресурси Світового океану, а його проблеми набули глобального характеру. Їх сутність заключається, в тому числі, і вкрай нерівномірному освоєнні Світового океану, в збільшенні забрудненості морського середовища, у використанні його як арени бойових дій.

Слайд 11

Інтенсивна господарська діяльність призвела до зростання забруднення Світового океану. В його води щорічно попадає близько 1 млн. тонн нафти, відходи промисловості, міста, пестициди, синтетичні поверхнево-активні речовини, важкі метали, викид відходів з метою захоронення (дампінг). Також Світовий океан піддається тепловому, екологічному забрудненню; вбивають і знищують морських тварин. Через це багато видів морських тварин загублено для нас назавжди. В основному знищують китів. За останні 400 років в Світовому океані було добуто близько 2,1 млн. китів. Також у океан викидають радіоактивні речовини в контейнерах. А що буде, якщо ядерні відходи виберуть з заточення? Особливо забруднені окраїнні моря: Північне, Балтійське, Середземне, Перська затока.

Слайд 12

В останні роки виправдовується прогноз французького океанолога Жак-Іва Кусто, що зі збільшенням забруднення океану знизиться його біологічна продуктивність. Сигналом лиха стало зменшення відлову анчоусів у берегів Перу в 3 рази.

Слайд 13

Проблеми Світового океану - це проблеми екологічні, економічні, соціальні, технічні. І від того, наскільки людина розумно їх вирішить, залежить її майбутнє.

Слайд 14

Література Глобальні проблеми людства і проблема освоєння Світового океану. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://shkola.ostriv.in.ua/publication/code-8b29b4e1d948/list-b8afbc4326 Проблеми освоєння ресурсів океану та способи їх вирішення. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://elise.com.ua/ru/content/4526-problemi-osvoyennya-resursiv-okeanu-ta-sposobi-yih-virishennya Ресурси Світового океану. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://ukrmap.su/uk-g10/148.html Природні ресурси Світового океану. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://ukrmap.su/uk-g11/1342.html Ресурси світового океану. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://shkola.ostriv.in.ua/publication/code-b4fff436d666/list-b8afbc4326

Слайд 15

Дякую за перегляд!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія