X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Презентація до турніру «Юних біологів»

Завантажити презентацію

Презентація до турніру «Юних біологів»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація до турніру «Юних біологів» Підготувала вчитель Старомерчицької ЗОШ 1-3 ст. Стась Лариса Ігорівна

Слайд 2

Гіпотеза LUCA останнього унікального спільного пращура. За і проти…

Слайд 3

МЕТА РОБОТИ : Дати характеристику понять : Філогенез Філогенетика Антропогенез Поліфілія Монофілія Оцінити ступінь обгрунтованості гіпотези LUCA, спираючись на аналіз наявної доказової бази щодо можливих рис і властивостей LUCA.

Слайд 4

Однією із слабовивчених проблем залишається проблема походження життя на планеті Земля; її становлення в ранній період біологічної еволюції. Безсумнівно, це питання вимагає подальшого дослідження. Перед вченими може бути поставлена ще більш масштабна задача пошуку елементів життя на інших планетах не тільки сонячної системи, але й інших подібних систем. Нарешті, особливий інтерес викликає проблема походження й еволюції популяцій людини. Зусилля дослідників, насамперед, повинні бути спрямовані на пошук родоначальних форм антропоморфів і гомінід, перехідних ланок, а також на підвищення точності датування палеонтологічних знахідок за допомогою найбільш надійних методів. В області расогенезу можливе використання сучасних методів молекулярної біології і біохімії. Отримані дані дозволяють простежити шляхи міграції і розселення сформованих рас, а також показати особливості їхньої еволюції.

Слайд 5

Філогене з (грец. φϋλον — рід, плем'я і γεννάω — породжую) — історичний розвиток як окремих видів і систематичних груп організмів, так і органічного світу в цілому. Філогенез взаємозв'язаний з онтогенезом. Філогенез — послідовність подій еволюційного розвитку виду або таксономічної групи організмів. Вивчає філогенез і класифікує організми на його основі філогенетика.

Слайд 6

Філогенетика або філогенетична систематика — область біологічної систематики, що займається ідентифікацією і поясненням еволюційних взаємин серед різних видів життя на Землі, як сучасних, так і вимерлих.

Слайд 7

Антропогенез — розділ антропології, що висвітлює питання про місце людини серед організмів, час і місце її виникнення, про первісний суспільний розвиток людей, про фактори олюднення безпосередніх предків людини — двоногих мавп. Антропогенез - процес виділення людини зі світу тварин В основі уявлень про антропогенез лежить симіальна (від лат. simia — мавпа) гіпотеза походження людини від високорозвинених мавпоподібних предків третинного періоду, уперше докладно розроблена і аргументована Ч. Дарвіном (1871).

Слайд 8

Поліфі лія в філогенетиці (грец. "з різних племен") означає походження представників таксону або групи таксонів від різних попередникових форм, що відокремлювались від філогенетичного дерева незалежно одна від одної. Іншим чином поліфелітичний таксон можна визначити як такий, що не містить жодного попередника, який є спільним для всіх його членів.

Слайд 9

ПОЛІФІЛІЯ (від полі... та грец. — рід, плем'я), поліфілетичний розвиток — антидарвінівська теорія виникнення певних систематичних груп організмів (видів, родів, родин, рядів) від кількох або багатьох неспоріднених предкових груп організмів в результаті конвергенції. Прибічники П. (поліфілісти): нім. палеонтолог Г. Штегман, зоолог М. Еймер, швейц. ботанік Я. Лотсі та ін. відкидають творчу роль добору природного, протиставляють П. еволюційному вченню Ч. Дарвіна про монофілетичний (див. Монофілія) розвиток органічних форм. Поліфілетичний підхід у вченні про виникнення людини призвів до оформлення реакційних расових теорій. На неспроможність П. вказують палеонтологічні знахідки, що свідчать про монофілетичне походження багатьох груп організмів.

Слайд 10

Монофі лія в філогенетиці (грец. "з одного племені") означає походження таксону або групи таксонів від одного спільного попередника; «монофілетичною», таким чином, є група, що включає в себе попередникову форму та всіх його нащадків. Обидві ці вимоги є класифікаційно принциповими: група споріднених таксонів, що не включає їхнього спільного попередника, відповідно до правил філогенетики має бути визначена як поліфілетична, а група споріднених таксонів, що включає спільного попередника, але не всі таксони, що від нього походять, визначається як парафілетична.

Слайд 11

Наприклад, всі істоти з роду Homo вважаються такими, що мають спільну попередникову форму з родини Гомініди, і досі невідомо ніяких інших нащадків цього попередника. Таким чином, рід Homo є монофілетичним. В разі, якщо буде доведено, що Homo habilis розвинувся з іншої попередникової форми, ніж Homo sapiens, і цей попередник не входить до роду Homo, даний рід стане поліфелітичним. Позаяк в сучасній систематиці є виражена тенденція до створення (або виділення) монофілетичних систематичних груп, в цьому випадку, скоріше за все, рід Homo буде розділено на два окремі конвергентні роди, або розширено із включенням в нього додаткових попередникових форм.

Слайд 12

Люди генетично близькі один до одного

Слайд 13

Слайд 14

Якщо порівняти ДНК різних людей, то з'ясується, що вони відрізняються один від одного лише на 0,1%, тобто тільки кожен тисячний нуклеотид у нас різний, а решта 99,9% збігаються. Більш того, якщо зіставити все розмаїття ДНК представників різних рас і народів, то виявиться, що люди відрізняються набагато менше, ніж шимпанзе в одному стаді. Так що гіпотетичний інопланетянин спочатку навчиться відрізняти один від одного шимпанзе, а лише потім -- людей.

Слайд 15

Так чому ж особи шимпанзе більше відрізняються, ніж люди? Чому ми так схожі один на одного генетично? Звідки ми і хто наш предок? Останнє питання до цих пір залишається спірним, хоча археологічні знахідки останніх десятиліть і дослідження ДНК наблизили нас до розуміння цього. Шимпанзе має тривалу історію розвитку, в ході якого виробилося значна генетична різноманітність. Еволюційна ж історія людини занадто коротка для накопичення серйозних відмінностей.

Слайд 16

Всі люди - генетичні кузени і кузини. Ми всі генетично надзвичайно схожі. Нас відрізняє один від одного ряд ознак, яким ми схильні надавати занадто велике значення (ріст, колір шкіри, форма голови та ін), але як вони нікчемні в порівнянні з нашою майже стовідсотковою (99,9%) генетичною схожістю! Ми сформувалися не тільки під впливом генів, але й оточуючих нас людей і явищ, причому в становленні особистості середовище відіграє набагато більшу роль, ніж спадкові особливості. Ми всі - одна велика генетична сім'я, яка живе на спільній планеті.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія