X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поява людей сучасного фізичного типу. Родова община.

Завантажити презентацію

Поява людей сучасного фізичного типу. Родова община.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ТЕМА УРОКУ: ПОЯВА ЛЮДЕЙ СУЧАСНОГО ФІЗИЧНОГО ТИПУ. РОДОВА ОБЩИНА. Вчитель Мельник В.І. Предмет: Історія стародавнього світу

Слайд 2

Людина розумна, її зовнішній вигляд, розселення. У часи останнього льодовика (40 – 10 тис. років тому) на зміну неандертальцю приходить нова істота, яка вже має риси сучасної людини – Homo sapiens – Людина розумна. Цей вид увійшов в історію під назвою кроманьйонці. Від назви печери Кро-Маньйон у Франції, де вперше знайдено його рештки.

Слайд 3

Життя та заняття первісних людей Кроманьйонці жили не в печерах, а самі будували житла. Селилися на пагорбах, біля річок. Житла будували круглими, з жердин. Дах покривали шкурами тварин. Знадвору попід стінами ставили черепи та великі кістки мамонтів. Нагорі шатро накривали рогами оленя та бивнями мамонта. В шатрі палав вогонь, поблизу житла містилась господарча яма, де зберігалися запаси м'яса.

Слайд 4

Життя та заняття первісних людей Головним джерелом харчування стало полювання та рибальство. В умовах похолодання, рослинна їжа не могла забезпечити виживання людей. Холодний клімат спонукав людину шити собі одяг і взуття зі шкір тварин. Виробляти продукти харчування люди ще не вміли. Вони знаходили їх у довкіллі в готовому вигляді. Такий спосіб господарювання називається привласнювальним. 10 тис. років тому люди винайшли лук зі стрілами – першу зброю, яка давала змогу вполювати дичину на значній відстані. Наприкінці льодовикового періоду у лісах зникають великі тварини. Замість них з'являються інші види – значно менші в розмірах.

Слайд 5

Життя та заняття первісних людей Використання лука та списа значно покращило умови мисливства і надало людям надійніший засіб забезпечення їжею. З кісток і шкір убитих тварин люди виготовляли знаряддя праці та одяг.

Слайд 6

Знаряддя праці Найпоширенішим каменем для виготовлення знарядь праці був кремінь, який легко піддавався обробці.