X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Підшлункова_

Завантажити презентацію

Підшлункова_

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підшлункова залоза (два в одному)

Слайд 2

Підшлункова залоза Підшлункова залоза — це велика травна залоза, розташована позаду шлунка. Складається з головки, тіла і хвоста. Має вигляд видовженої пірамідки завдовжки 20 см і розташована за шлунком (якщо людина стоїть) або під шлунком (якщо лежить на спині). Це змішана залоза, яка виробляє як травний сік (екзокринна функція) так і гормони (ендокринна функція). "Характер" у цього органа “панський”. Не любить, коли її навантажують зайвою роботою, тому будь-яке переїдання, навіть вживання надмірної кількості дієтичних продуктів, їй не до вподоби.

Слайд 3

Підшлункова залоза Ендокринну функцію підшлункової залози виконують спеціальні клітини. Вперше їх було описано вченим Паулем Лангергансом, тому і називають острівці Лангерганса. Вони складають 3% всієї маси підшлункової залози. Ці крихітні острівці – неоднорідні клітини А, В, Д і РР., що виділяють гормони, які регулюють вуглекислий, жировий та білковий обміни.

Слайд 4

Екзокринна функція Одна з головних функцій підшлункової залози – вироблення травного соку. Найбільша його виділяється на вуглеводну їжу, трохи менше - на білкову, а ще менше - на жирну. Клітини залози виділяють ще спеціальний фермент, який захищає їх від самопереварювання. Підшлункова залоза в добу виділяє від 1 до 4 л панкреатичного соку, який по дрібних вивідних протоках поступає в головну протоку, що впадає в 12-палу кишку. Склад соку змінюється залежно від того, що людина поїла. Виділятися він починає через 1-3 хвилини після вживання їжі і закінчує через 6-10 годин.

Слайд 5

Гормональна функція Інсулін - гормон пептидної природи, що утворюється в бета-клітинах острівців Лангерганса. Робить багатогранний вплив на обмін речовин практично у всіх тканинах. Основна дія інсуліну полягає в зниженні концентрації глюкози в крові. Інсулін збільшує проникність плазматичних мембран для глюкози, активує ключові ферменти гліколізу, стимулює перетворення в печінці і м’язах глюкози на глікоген, підсилює синтез жирів і білків. Крім того, інсулін пригнічує активність ферментів, що розщеплюють глікоген і жири.

Слайд 6

Гормональна функція Глюкагон — гормон альфи-кліток острівців Лангерганса підшлункової залози. За хімічною будовою глюкагон є пептидним гормоном. Також він є одним із антагоністів інсуліну, сприяє утворенню глюкози в печінці. Стоматостатин - гормон дельта-клітин острівців Лангерганса підшлункової залози, а також один з гормонів гіпоталамуса. За хімічною будовою є пептидним гормоном…