X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Переливання крові

Завантажити презентацію

Переливання крові

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Переливання крові Роботу виконала: учениця 9-б класу СШ №273 м.Києва Опятюк Анастасія Перевірила: Вчитель біології Павленко Т. І. Додаткові матеріали до теми “Кров”

Слайд 2

Що ж це таке? Переливання крові - гемотрансфузія — операція, яка полягає у перенесенні певної кількості крові або компонентів крові від донора до реципієнта. Донор – людина, що віддає свою кров; реципієнт – людина, що приймає чужу кров. Має на меті заміну втрачених компонентів та відновлення функцій крові.

Слайд 3

Для чого потрібно переливання? При значних крововтратах та деяких захворюваннях виникає необхідність переливання крові. У дорослої людини без шкоди для її здоров’я можна взяти до 400 мл крові. Кров донорів консервують та зберігають чітко визначений термін. Консервування крові полягає у додаванні спеціальної хімічної речовини - консерванту, що запобігає її зсіданню та руйнуванню.

Слайд 4

Вперше вдале переливання крові було зроблено 1819 року. До 1873 р. було зроблено всього 247 переливань, з них 176 закінчились смертю. Так тривало до 1900 р., поки австрійський вчений К.Ландштейнер та чеський вчений Я.Янський відкрили групи крові. Перші переливання крові людині

Слайд 5

Перші переливання крові людині 15 червня 1667р. фр. професор математики, філософії і медицини Сорбонни Жан-Батіст Денні перелив страждаючому на лихоманку 16-літньому юнаку 9 унцій (близько 250 куб.см) крові ягнятка, після чого хворий швидко одужав. Цей факт є дуже цікавим, оскільки про існуючі групи людської крові дізнались лише 250 років потому. Але наступні спроби повторити успіх Денні часто приводили до трагічних наслідків і тому переливання крові у Франції було заборонено.