X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Павук

Завантажити презентацію

Павук

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

пАВУКОПОДІБНІ

Слайд 2

Павукоподі бні або арахніди – клас типу Членистоногих, який включає павуків, скорпіонів і кліщів. Вони відрізняються від інших членистоногих, оскільки мають тільки дві частини тіла: голову, об'єднану з грудною кліткою – головогруди і черевце. Сучасні павукоподібні представлені наземними формами, які походять від водяних членистоногих, які спочатку заселяли моря. Щоб пристосуватися до наземного способу існування, павукоподібні повинні були: - здійснити зміну органів дихання; - максимально зменшити випаровування води з поверхні тіла; - перейти на нові об'єкти живлення. Павукоподібні

Слайд 3

Клас Павукоподібні Переважно наземні членистоногі, але серед кліщів і павуків є вторинноводні форми. Їхнє тіло зазвичай складається з головогрудей і черевця. Вусиків павукоподібні не мають. Характерною ознакою групи є наявність у багатьох видів на черевці павутинних бородавок з павутинними залозами. Вони виробляють павутинні нитки, які павукоподібні використовують для створення ловчих сіток, вистилання нірок, виготовлення коконів та інших цілей.

Слайд 4

Слайд 5

Ряд Павуки Павук-хрестовик Павук-сріблянка Павук-птахоїд

Слайд 6

Тарантул Каракурт

Слайд 7

Іксодовий кліщ Коростяний кліщ Енцефалітний кліщ Ряд Кліщі

Слайд 8

Ряд Скорпіони

Слайд 9

Основні особливості організації, що забезпечили пристосування павукоподібних до життя на суходолі: поява «легенів» і трахей - органів дихання атмосферним киснем; воскові виділення кутикули, які перешкоджають випаровуванню води; зменшення розмірів тіла для обмеження числа линьок; розвиток копулятивних органів і внутрішнього запліднення. Павукоподібні

Слайд 10

Зовнішня будова Тіло павукоподібних складається: з головогрудей і черевця. Головогруди включають шість сегментів. Кінцівки першого сегмента - хеліцери - є органами захоплення і подрібнення їжі. На кінчиках хеліцер відкриваються протоки отруйних залоз. Кінцівки другого сегмента - педипальпи - виконують функцію утримання здобичі, беруть участь у перенесенні сперми в статеві шляхи самки, слугують органами дотику.

Слайд 11

Зовнішня будова Кінцівки наступних чотирьох сегментів -ноги - беруть участь у пересуванні, плетінні павутини, викопуванні нірок, утриманні яєчного кокона, здобичі. Вони мають нюхові та дотикові рецептори. На відміну від раків обидві антени у павуків редукуються, фасеткові очі відсутні.

Слайд 12

Зовнішня будова Черевце з'єднується з головогрудьми за допомогою сьомого сегмента, який не несе кінцівок. Кінцівки черевця, які несуть «зябра», перетворюються на «легені». Кінцівки десятого й одинадцятого сегментів утворюють у павуків павутинні бородавки.

Слайд 13

Павук

Слайд 14

Внутрішня будова Нервова система Нервова система характеризується подальшою концентрацією нервових вузлів. У павуків у передньому відділі головогрудей виникає єдине скупчення нейронів - головогрудна нервова маса. З органів чуттів розвинені дотик  (чутливі волоски на тілі та кінцівках) і нюх. Зір дуже слабкий, є декілька пар простих очок.

Слайд 15

Внутрішня будова Травна система Більшість павукоподібних — хижаки, пристосовані до живлення напіврідкою їжею. Травлення у багатьох павукоподібних відбувається в два етапи: зовнішнє та внутрішнє (кишкове). Спіймана здобич убивається отрутою, покриви жертви розриваються і всередину вводяться травні соки. Потім розріджений вміст жертви всмоктується. Для цього слугує забезпечена м'язами глотка, яка переходить у тонкий стравохід і далі, - у сисний шлунок. Вирости кишківника утворюють печінку, клітини якої виділяють травні ферменти.

Слайд 16

Внутрішня будова Дихальна система Усі павукоподібні мають органи повітряного дихання. Навіть ті з павукоподібних, які вторинно переселилися у воду, дихають атмосферним повітрям. Дихальна система представлена "легенями" або трахеями.

Слайд 17

Слайд 18

Внутрішня будова

Слайд 19

Внутрішня будова

Слайд 20

Серед людей існує боязнь павуків – арахнофобія. Не потрібно боятися павуків. Вони приносять користь природі. Необхідно лише бути обережними у поводженні з ними.

Слайд 21

Навіщо павукоподібним потрібні ногощупальці й хеліцери? Чи можуть кліщі приносити людині користь?

Слайд 22

Які павуки небезпечні для людини? Чи може людина використати павутину? Де живуть кліщі? Чому деякі види кліщів небезпечні для людини?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія