X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Обмороження у людини"

Завантажити презентацію

"Обмороження у людини"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Обмороження у людини методи лікування Сенько Ольги

Слайд 2

Якщо людина тривалий час перебуває на холоді, в неї може виникнути переохолодження всього організму, або загальне замерзання.

Слайд 3

У розвитку загального переохолодження виділяють кілька фаз: 1) людина відчуває втому, скутість, сонливість, байдужість до навколишнього; 2) за подальшого зниження температури тіла спостерігається запаморочення; зупинка кровообігу, серцевої діяльності.

Слайд 4

Якщо виявлене обмороження: не тріть і не масажуйте постраждалий ділянку; не прикладайте чи сніг лід — це небезпечно; не використовуйте для відігрівання гарячі чи камені вогонь; не давайте пити алкогольні напої; не дозволяйте потерпіл ходити, спираючи на недавно відморожену ногу; не розкривайте пухирів, що можуть з"явитися.

Слайд 5

Переохолодження не завжди легке діагностувати. Тому важливо стежити, чи не проявилися у вас наступні симптоми: блідість і сильне, некероване тремтіння; ненормально низька температура тіла (перевіряється на ощупь); слабість і утома м"язів; сонливість і ослаблення зору; скорочення частоти серцебиття і подихи; непритомність, утрата свідомості (особливо небезпечно!).

Слайд 6

Після зігрівання слід визначити, чи не відбулося обмороження кінцівок та інших частин тіла. Якщо такі ознаки є, треба вжити заходів щодо обробки обморожених місць. Обмороження — це ушкодження тканин у результаті дії низьких температур. Може виникнути навіть за температури, вищої від О °С. Мокре та тісне взуття; тривале перебування у нерухомому стані на вітрі, в снігу, під холодним дощем; хвороби, втрата певної кількості крові, алкогольне отруєння тощо можуть стати причиною обмороження. Найбільш уразливі для обморожень частини тіла з найслабшим кровотоком: ніс, вуха, кінцівки.

Слайд 7

У нормі температура тіла коливаєть ся у межах 36—37 °С. Головними дже релами теплоутворення є м"язи і печін ка. Звідти тепло кров"ю транспортуєть ся по всьому організму. Віддача тепла на 80—90 % здійснюється шкірою. Тем пература тіла може змінюватися під дією на нього високих і низьких температур. У разі дії на організм дуже низької тем ператури розвиваються в основному два патологічні стани — відмороження і за мерзання.