X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Новокаїн

Завантажити презентацію

Новокаїн

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема:Лікарський препарат “Новокаїн”

Слайд 2

Склад: 100 мл розчину містять новокаїну (прокаїнугідро хлориду) 0,25 або 0,5 г; Допоміжна речовина: вода для ін'єкцій, розчину кислоти хлористоводневої 0,1 М до рН від 3,8 до 4,5. Форма випуску: Розчин для ін'єкцій. Фармакотерапевтична група: Препарати для місцевої анестезії. Ефіраміно бензойної кислоти.

Слайд 3

Фармакологічні властивості: Фармакодинаміка. При надходженні в кровообіг знижує збудливість периферичних холінореактивнихсистем, справляє блокуючу дію на вегетативні ганглії, зменшує спазм гладкихм'язів, знижує збудливість провідних структур серця і моторних зон кори головного мозку. Фармакокінетика.Рівень системної абсорбції новокаїну залежить від загальної дози і концентрації введеного препарату, шляху введення, інтенсивності кровообігу в місці введення. Час розвитку анестезії залежно від техніки анестезії, концентрації розчину й індивідуальної чутливості пацієнта становить у середньому від 2 до 5 хв. Тривалість анестезії також залежить від вищезазначених параметрів і становить близько 1 години. Зв'язування з білками плазми відбувається з різним ступенем інтенсивності, у зворотно-пропорційній залежності від концентрації препарату вплазмі. Новокаїн проникає в плаценту шляхом пасивної дифузії. На ступінь дифузії впливає зв'язування з білками плазми, ступінь іонізації іліпофільності. Залежно від шляху введення новокаїн розподіляється різною міроюпо всіх тканинах організму, високі концентрації виявляються в печінці, легенях, серці і головному мозку. Фармакокінетичні параметри можуть значно змінюватися при захворюваннях печінки і нирок, під впливом факторів, що впливають на рНсечі та нирковий кровообіг, залежно від шляху введення препарату і віку пацієнта. in vitro періодна півжиття в плазмі у дорослих становить 40±9 с, у немовлят – 84±30 с. Новокаїн легко адсорбується при парентеральному введенні і швидко гідролізу єтьсяхолін естеразою плазми до парааміно бензойної кислоти і діетиламін оетанолу. Приблизно 90% метаболіту парааміно бензойної кислоти і її кон’югатів і 33% метаболіту діетиламін оетанолу відновлюється в сечі, тоді як 2% введеної дози препарату залишається незміненим.

Слайд 4

Показання для застосування:Операції із застосуванням інфільтраційної анестезії; лікувальні блокади, іноді — для внутрішньо кісткової анестезії. Розчини новокаїну застосовують також внутрішньо венно і внутрішньо (гіпертонічна хвороба, токсикоз вагітних з гіпертензивним синдромом, спазми кровоносних судин, пептична виразка шлунка або дванадцяти палої кишки, нейродерміт). Способи застосування та дози:Для інфільтраційної анестезії застосовують 0,25-0,5% розчини, для анестезії за Вишневським — 0,125-0,25% розчини, для провідникової анестезії — 1-2% розчини, для перидуральної — 2% розчин (20-30 мл), для спинномозкової — 5% розчин (2-3 мл). При виконанні місцевої анестезії концентрація і об’єм розчину залежать від характеру оперативного втручання. Припаранефральній блокаді в навколо ниркову клітковину вводять 50-70 мл 0,5% розчину або 100-150 мл 0,25% розчину, при вагосимпатичній блокаді — 30-100 мл 0,25% розчину. Внутрішньо венно вводять від 1 до 10-15 мл 0,25-0,5% розчину (повільно, краще на ізотонічному розчині натрію хлориду). Кількість ін'єкцій залежить від тяжкості захворювання і ефективності лікування. Внутрішньо застосовують 0,25-0,5% розчини по 30-50 мл 2-3 рази надобу. Внутрішньо шкірні ін'єкції застосовують для циркулярної іпаравертебральної блокади (0,25-0,5% розчини). Для зменшення всмоктування і пролонгації дії при місцевій анестезії в розчин Новокаїну додають розчин епінефрину гідро хлориду (1крапля 0,1% розчину на 2,5-10 мл розчину препарату). Вищі добові дози для дорослих: разова — внутрішньом’язово 5 мл 2% розчину (0,1 г), внутрішньо венно 20 мл 0,25% розчину (0,05 г), внутрішньо – 0,25 г; добова — внутрішньом’язово і внутрішньо венно 0,1 г відповідно у вигляді 2% і 0,25% розчину, усередину — 0,75 г. Для інфільтраційної анестезії для дорослих: перша разова доза на початку операції — не більше 500 мл 0,25% розчину (1,25 г) або 150 мл 0,5% розчину (0,75 г), потім протягом кожної години операції — небільше 1 000 мл 0,25% розчину (2,5 г) або 400 мл 0,5% розчину (2 г). Дитячі дози: вища – 20 мг/кг маси тіла (4 мл – 0,5% розчину Новокаїну;8 мл – 0,25% розчину Новокаїну); середня – 10 мг/кг маси тіла (2 мл – 0,5% розчину Новокаїну; 4 мл – 0,25% розчину Новокаїну).

Слайд 5

Побічна дія. Запаморочення, загальна слабкість, зниження артеріального тиску, алергійні реакції. Протипоказання. Підвищена чутливість до новокаїну, лікарських засобів аналогічної структури, парааміно бензойної кислоти, її похідних. Передозування. Може бути пов'язано з високою концентрацією препарату в плазмі крові і виявлятися судомами, різким падінням артеріального тиску, серцевими блокадами. Щоб уникнути передозування, необхідний ретельний постійний контроль стану серцево-судинної і дихальної систем. При виникненні конвульсій застосовують 50-100 мг внутрішньо венно болюсно сукцинілхолін, 5-10мг діазепаму, 50-100 мг тіопенталу, при дихальній недостатності – вентиляцію легенів, ендотрахеальну інтубацію, при гіпотензії – вазопресорні засоби.

Слайд 6

Особливості застосування: Уникати одночасного введення розчину новокаїну, щомістить епінефрин або норепінефрин, пацієнтам, які одержують інгібіторимоноамін оксидази, трицикличні антидепресанти. За необхідності спільного застосування необхідний ретельний контроль стану пацієнта.

Слайд 7

Взаємодія з іншими лікарськими засобами:Введення розчину новокаїну, що містить епінефринабо норепінефрин, пацієнтам, які одержують інгібітори моноамін оксидази, трициклічні антидепресанти, може спричинити важку тривалу гіпертензію. Аналогічний ефект виникає внаслідок одночасного застосування новокаїну тавазопресорних препаратів. Спільне застосування з препаратами типу окситоцинможе супроводжуватися цереброваскулярними порушеннями. Фенотіазини ібутирофенони знижують пресорний ефект епінефрину. Метаболіт новокаїну –парааміно бензойна кислота – знижує ефективність сульфаніламідів.

Слайд 8

Умови та терміни зберігання: Зберігати в захищеному від світла місці при температурі від 15 до 25°С. Термін придатності 2 роки. Відкрита пляшка зберігається при кімнатній температурі в асептичних умовах протягом 24 годин.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія