X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Мова (урок для 9 класу)

Завантажити презентацію

Мова (урок для 9 класу)

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мова 9 клас Click to edit Master title style

Слайд 2

Базові поняття й терміни: мова, перша сигнальна система, друга сигнальна система, передача інформації, мислення, абстрактне мислення.

Слайд 3

Перша і друга сигнальні системи Сигнальні системи — два основні фізіологічні механізми діяльності головного мозку. Будь-які зовнішні подразнення, зокрема й умовні, що є сигналами безумовних подразників, утворюють першу сигнальну систему, характерну для високоорганізованих тварин і людини. Друга сигнальна система - в якій слово відіграє роль не просто умовного подразника, а його сигналу, тобто воно є сигналом сигналу.

Слайд 4

  Ісигнальнасистема ІІ сигнальна система Сукупністьнервовихпроцесів,щовиникаютьукорівеликогомозку(жести,міміка,безумовнірефлекси) Представленаумовнимирефлексами,виробленимина слова тапозначенінимипоняття(абстрактнемислення, складнаповедінка) Властива тваринам і людині Властива лише людині Збуджується при безпосередній дії подразників зовнішнього та внутрішнього середовища Виникаєвнаслідокдіїподразниківзовнішньогосередовища, словотежєподразником. Єнадбудовоюнад І сигнальною системою

Слайд 5

Ядра аналізаторів усіх сенсорних систем властиві не тільки людині, але й вищим тваринам. Але людина має ще й інші ядра, яких немає у тварин. Це ядра аналізаторів мови. Анатомічні особливості їх полягають у тому, що вони закладаються в обох півкулях, але розвиваються лише в одній (у правші — у лівій, у лівші — у правій) і не мають безпосереднього зв’язку з рецепторами. Так, у кіркові кінці аналізаторів мови імпульси надходять лише з кіркових кінців зорового і слухового аналізаторів. Серед кіркових центрів аналізаторів мови розрізняють: ядро рухового аналізатора мови, ядро слухового аналізатора мови і ядро зорового аналізатора мови. Вони знаходяться в лобній, скроневій і тім’яній частках півкуль.

Слайд 6

Фізіологічні основи мови Мова — засіб спілкування людей у формі усного мовлення, письма або знаків (символів). Мова людини сприяє спілкуванню, абстрактному мисленню, інтелектуальній діяльності, регуляції енергетичного і пластичного забезпечення функцій в організмі. Друга сигнальна система функціонує завдяки інформації, яка надходить від першої сигнальної системи, трансформуючи її у специфічні мовні поняття.