X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Мошкутело

Завантажити презентацію

Мошкутело

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Цитологія — розділ біології, що вивчає живі клітини, їхню будову, функціонування, процеси клітинного розмноження, старіння і смерті. Предметом цитології є клітини живих одноклітинних і багатоклітинних організмів. Зміст цитології: - вивчення й експериментальне дослідження будови й хімічного складу клітини; - функції внутрішньоклітинних структур; - функції клітин у живих організмів; - розмноження й розвиток клітин; - пристосування клітин до умов середовища.

Слайд 3

Англійський природодослідник, учений-енциклопедист, що зіграв важливу роль у науковій революції ХVІІ століття. Його часто називають «батьком мікроскопії». За допомогою свого мікроскопа Р.Гук спостерігав структуру рослин і показав чіткий малюнок клітинної будови пробкового шару. Мікроскоп Р.Гука

Слайд 4

Перше зображення живих клітин – 1665 р Саме Роберт Гук вперше увів термін «клітина» для найменшої живої частинки. Вивчаючи зріз стебла бузини, Гук помітив, що його складу входить велика кількість дуже малих порожнинок, схожих за формою на бджолині соти. Він дав їм назву комірки або клітини.

Слайд 5

Голландський вчений, який освоїв ремесло шліфувальника, і став майстерним і успішним виробником лінз. Усього за своє життя він виготовив їх близько 250, добившись 300-кратного збільшення. Встановлюючи свої лінзи в металеві оправи, спорудив мікроскоп, з допомогою якого проводив передові на ті часи дослідження.

Слайд 6

Антоні ван Левенгук значно вдосконалив мікроскоп. Вперше в історії за допомогою свого мікроскопу спостерігав мікроскопічну будову різних форм живих організмів. Він розглядав тваринні клітини, особливо інфузорії, які назвав анімалькулі, а також вперше побачив еритроцити, бактерії та сперматозоїди.