X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Міжклітинна комунікація

Завантажити презентацію

Міжклітинна комунікація

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Міжклітинна комунікація

Слайд 2

Взаємодія між клітинами в організмі відбувається за трьома механізмами: а) екстраклітинна взаємодія - опосередковано гормонами, ростовими факторами, нейротрансміттери та цитокіни, б) внутріклітинна взаємодія через іншу групу посередників (Са, рН, кераміди, оксид азоту,с-АМР, реактивний кисень), активує системи сигнальної трансдукції і модулює в)міжклітинну взаємодію через gap junction channels (3), яка відбувається через субклас міжклітинних комунікаційних молекул.

Слайд 3

Слайд 4

Всі біомембрани побудовані однаково; вони складаються із двох шарів ліпідних молекул біля 6 нм, в які вбудовані білки. Деякі мембрани містять, вуглеводи, зв’язані з ліпідами та білками. Співвідношення ліпіди : білки : вуглеводи є характерним для клітин або мембрани та суттєво варіює в залежності від типу клітин або мембран. Компоненти мембран утримуються нековалентними зв’язками, за рахунок чого вони мають властивість лише відносної рухливості тобто можуть дифундувать в межах ліпідного бішару. «Плинність» мембран залежить від ліпідного складу та температури мікрооточення. Із збільшенням вмісту ненасичених жирних кислот «плинність» збільшується, так як наявність подвійних зв’язків сприяє порушенню напівкристалічних мембранних структур. Рухливими є і мембранні білки. Якщо білки не закріплені в мембрані, вони «плавають» в ліпідному бішарі як в рідині, і тому існує таке поняття як рідинно-мозаїчна структура біомембрани. В той час як «дрейф» в площині мембрани відбувається достатньо легко, перехід білків із зовнішньої сторони мембрани на внутрішню («фліп-флоп») неможливий, а перехід ліпідів відбувається надзвичайно рідко. Для «перескоку» ліпідів необхідні спеціальні білки - транслокатори. Виключенням є холестерин, який може легко переходить з однієї сторони мембрани на іншу.

Слайд 5

Мембранні ліпіди В мембранах містяться ліпіди трьо