X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Механізми проникнення вірусів у клітини"

Завантажити презентацію

"Механізми проникнення вірусів у клітини"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Механізми проникнення вірусів у клітини Підготувала: учениця 10 класу Сало Альона

Слайд 2

Можна виділити 3 стадії вірусної інфекції: адсорбція вірусу на клітинній мембрані і проникнення вірусу в клітину; експресія і реплікація вірусного геному; збирання вірусів і їх вихід із клітини

Слайд 3

Клітини тварин, які мають глікокалікс, більш уразливі для вірусів, передусім через свою здатність до фаго- і піноцитозу. Захоплюючи поживні речовини, вони часто “ковтають” і зрілі вірусні частинки. У багатьох вірусів тварин розвиваються спеціальні пристосування для проникнення у клітину.

Слайд 4

Адсорбція вірусу на клітинній мембрані і механізм проникнення вірусу в клітину Зараження клітини вірусами починається з адсорбції вірусу на клітинній мембрані, яка відбувається через взаємодію поверхневих білків вірусу з мембранними рецепторами клітини. Адсорбовані віруси потрапляють у клітину за допомогою ендоцитозу або шляхом злиття з клітинною мембраною. Опинившись у цитоплазмі, віруси звільняються від більшості білків і починають реплікуватися.

Слайд 5

Експресія і реплікація вірусного геному Після проникнення вірусів у клітину вірусний геном і зв’язані з ним віруси і білки опиняються у цитоплазмі. Всередині зараженої клітини відбувається реплікація вірусного геному і синтез структурних вірусних білків, із яких збираються нові віруси. Заражаючись вірусом, клітина активує спеціальні механізми противірусного захисту, відбувається перепрограмування клітини. Вона починає синтезувати сигнальні молекули – інтерферони, що активують системи імунітету. Деякі віруси можуть переходити в латентний (прихований) стан і активуватися лише за певних умов.

Слайд 6

Збирання вірусів та їх вихід із клітини Як тільки вірусні нуклеїнові кислоти і вірусні білки синтезовані в достатній кількості, починається збирання вірусів. На останньому етапі репродукції віруси повинні вийти із зараженої клітини і не зв’язуватися знову з її поверхнею. Вихід із клітини вірусів, які не мають зовнішньої оболонки, можливий лише за умови загибелі клітини й розпаду її мембрани.

Слайд 7

Джерела інформації https://www.google.com.ua uk.wikipedia.org http://images.yandex.ua

Слайд 8

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія