X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Латаття

Завантажити презентацію

Латаття

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Латаття біле

Слайд 2

Латаття біле - багаторічна водяна трав'яниста кореневищна рослина, яка росте в стоячих водоймах або водоймах із повільною течією. Інші назви: жіноче латаття, водяна лілiя, водяний лопух, збаночки, листоплуг, ломич, лопатник, русальний квіт, умич білий, купава.

Слайд 3

Слайд 4

До дна водойми прикріплюється великим міцним кореневищем товщиною до 10см, вкритим бурими лусками. Від нього на поверхню води на довгих черешках піднімаються плаваючі великі цілісні листки овальної форми з серцевидною основою. Великі красиві квітки також відходять від кореневища. Черешки і квітконіжки дуже міцні й еластичні.

Слайд 5

Слайд 6

Квітки двостатеві, правильні, великі, до 16 см у діаметрі, що сидять по одній на кінцях довгих бурих квітконіжок. Пелюстки білі, трохи довші за чашолистки, до центру зменшуються і поступово переходять у тичинки. Цвіте у червні - серпні. Плід - ягодоподібний, зелений, багатонасінний, його поверхня вкрита рубцями. Достигає у серпні - вересні.

Слайд 7

Слайд 8

Всі частини квітки розміщуються по спіралі. Віночок з численних білих пелюсток оточений зеленими (із зовнішнього боку) і білуватими (з внутрішнього) чашолистками. Пелюстки зменшуються до середини і переходять у численні тичинки з довгими жовтими пиляками. В центрі квітки — маточка з оранжевою променистою приймочкою.

Слайд 9

Слайд 10

Квітки на ніч ховаються у воду, але тільки-но зійде сонце, вони спливають на поверхню у вигляді великих овальних бутонів, які через деякий час поволі розкриваються у білосніжні квітки. О 5-6-й годині вечора квітки починають поволі закриватися і опускатися у воду.

Слайд 11

Слайд 12

Цибулини білого латаття їстівні, нагадують за смаком їстівний каштан. Кореневище служить цінним кормом для багатьох тварин, зокрема для бобрів, ондатр і навіть лосів. Рослина медоносна. Окремі екземпляри живуть до 22 років. Єдиний в Україні вид цього роду, що росте в дикому стані, підлягає охороні і занесений до Червоної книги.

Слайд 13

Слайд 14

Настій білосніжних пелюсток, відвар квіток та відвар кореневища використовують в народній медицині. Насіння використовують як сурогат кави, а в Японії вживають у їжу. Нарізане шматочками свіже кореневище використовують проти тарганів.

Слайд 15

Слайд 16

В Італії, поширена легенда про красуню Мелінду, яку викрав болотяний цар - страховисько одружився з нею. Від того шлюбу і народилося латаття біле, пелюстки якого нагадують колір обличчя Мелінди, а тичинки - золоті коси красуні. Щороку красуня Мелінда вкриває трясовину квітами, нагадуючи своїй матері, що вона жива, вічно юна і царює над болотами.

Слайд 17

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія