X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Квітка — генеративний орган. Суцвіття. Лабораторна робота № 9. Будова й різноманітність квіток

Завантажити презентацію

Квітка — генеративний орган. Суцвіття. Лабораторна робота № 9. Будова й різноманітність квіток

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Квітка - генеративний орган. Суцвіття.

Слайд 2

1. Що є спорофітом квіткових рослин? 2. Де міститься гаметофіт квіткової рослини? 3. Як і де зливаються гамети квіткових рослин?

Слайд 3

Слайд 4

Виявляється, що у квітки яблуні чашолистків - п’ять, пелюстків - п’ять, тичинок - десять і п’ять зрослих маточок. Результати підрахунку можна записати коротко: Ч5П5Т10М1. Одержаний запис називають формулою квітки.

Слайд 5

С У Ц В І Т Т Я

Слайд 6

Лабораторна робота № 9. Будова й різноманітність квіток Мета: ознайомитися з будовою й різноманітністю квіток. Обладнання й матеріали: колекції або зразки рослин із різними типами квіток, фіксовані квіти, лупа, препарувальний набір, зошит, підручник.

Слайд 7

Хід роботи 1. Розгляньте запропоновані вам квітки й порівняйте їхню будову з малюнками в підручнику й таблицями. 2. Знайдіть у квітках маточки, тичинки, оцвітину, квітколоже, квітконіжку. 3. Намалюйте схему будови квітки й позначте квітконіжку, квітколоже, чашечку, віночок, тичинки, маточку. 4. Виберіть із запропонованих квіток ту, котра має тичинки й маточку. 5. Відокремте одну тичинку і знайдіть на ній тичинкову нитку й пиляк. Замалюйте тичинку й позначте на малюнку тичинкову нитку й пиляк. 6. Відокремте маточку. Використовуючи лупу, знайдіть рильце маточки, стовпчик і зав’язь. Зверніть увагу на те, що якщо зав’язь утворена декількома плодолистками, то на рильці маточки буде видно сліди їхнього зрощення. 7. Замалюйте маточку й позначте на малюнку рильце маточки, зав’язь і стовпчик.

Слайд 8

8. Запропоновані вам квітки розділіть на дві групи. В одну з них зберіть квітки з простою оцвітиною, а в другу - квітки з подвійною оцвітиною. Порівняйте їх між собою. 9. Підрахуйте кількість членів оцвітини в запропонованих вам квітках. Зверніть увагу на те, що отримані цифри кратні 3, 4 або 5. 10. Зверніть увагу на симетрію квіток. Знайдіть правильні й неправильні квітки. 11. Зверніть увагу на квітки, у яких є тільки тичинки або тільки маточки (одностатеві квітки) і порівняйте їх із двостатевими квітками. 12. Заповніть таблицю і зробіть висновок, у якому вкажіть, які функції виконують різні частини квітки. Рекомендується розглянути квітки чотирьох-шести рослин.

Слайд 9

Порівняльна характеристика квіток різних рослин Рослина Особливості будови квітки Тип оцвітини (проста, подвійна) Кількість членів оцвітини Наявність тичинок і маточки Тип симетрії квітки (правильна, неправильна)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія