X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Кров і лімфа. Варіант 3

Завантажити презентацію

Кров і лімфа. Варіант 3

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тайна зниклої бактерії

Слайд 2

Лейкоцити - це піхота, що защає організм від інфекцii.

Слайд 3

Хто ж вони такі? Лейкоцити (від грец. «Леукос» - білий, цітус - клітина) - безбарвні клітини крові. Так їх назвали на відміну від еритроцитів - червоних клітин.

Слайд 4

Лейкоцити - першокласні "розвідники" і "спецназ" нашої імунної системи. Будь-який ворог, який опинився у внутрішньому середовищі нашого організму, швидко виявляється і безжально атакується цими "відважними" клітинами.

Слайд 5

Слайд 6

Лейкоцити різними способами захищають організм від мікробів, чужорідних речовин і власних дефектних або заражених вірусом клітин. Деякі види лейкоцитів є фагоцитами (клітинами-пожирачами). Це означає, що ті молекули і клітини, які необхідно знищити, фагоцити поглинають і переварюють.

Слайд 7

Так куди ж поділась бактерія? Лейкоцити атакують бактерії золотистого стафілокока, щоб захистити людину від висипу угрів або пневмонії.

Слайд 8

Також лейкоцити поглинають клітини еритроцитів,які вже не здатні виконувати свої функції.

Слайд 9

Пізніше з'ясувалося, що лейкоцити беруть участь ще в регенерації (відновленні) тканин, згортання крові та транспорті ферментів.

Слайд 10

З'ясувалося ще таке цікаве явище: лейкоцити, як таксі, перевозять у вогнище запалення антибіотик азитроміцин. Тому його концентрація в осередку запалення стає більше, ніж в інших тканинах організму. У результаті - лікувальний ефект вищий, токсичний нижчий. Такий феномен, наскільки відомо, поки що встановлений тільки для одного цього антибіотика.

Слайд 11

Лікарі стежать за кількістю лейкоцитів, оскільки будь-яке його зміна найчастіше є ознакою хвороби або інфекції. Лейкоцити - це піхота, що захищає організм від інфекції. Ці клітини захищають організм шляхом фагоцитозу (поїдання) бактерій або ж за допомогою імунних процесів - вироблення особливих речовин, які руйнують збудників інфекцій. Лейкоцити діють в основному поза кровоносної системи, але в ділянки інфекції вони потрапляють саме з кров'ю.

Слайд 12

Підвищення лейкоцитів в крові: Лейкоз Інфекції, запалення Стан після гострої кровотечі, гемолізу Алергія Зниження лейкоцитів в крові: Деякі інфекції (грип, кір, краснуха та ін) Патологія кісткового мозку (апластична анемія) Підвищена функція селезінки Генетичні аномалії імунітету

Слайд 13

Фотографія лімфоцита, зроблена за допомогою електронного мікроскопа.

Слайд 14

А як же лейкоцити потрапляють до інфікованого місця? Діапедез (гр.diapedesis - просочування, гр.dia - два, лат.pes, pedis - нога) - здатність формених елементів крові (еритроцитів та лейкоцитів) проходити через стінку кровоносних судин. Кровоносний капіляр Стінка капіляра Плазма Еритроцити Лейкоцити

Слайд 15

А де ж народжується наше славне військо? Тимус Мигдалини Пахвові лімфатичні вузли Селезінка Пластинки Пейє Кістковий мозок

Слайд 16

Підготувала учениця 9-А класу КЗ “АНВК”Дипломат” Самойленко Марія

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія