X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Крокодили

Завантажити презентацію

Крокодили

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

КРОКОДИЛИ

Слайд 2

Морфологічні особливості Крокодили - водні хребетні тварини. Слово «крокодил» походить від грец. κροκόδειλος - «гальковий хробак», що дане через горбисту шкіру. Довжина більшості крокодилів 2-5,5 м. Їх зовнішність демонструє адаптацію до перебування у водному середовищі: голова плоска, з довгим рилом; тулуб приплюснутий; хвіст потужний, стислий з боків; ноги досить короткі. На передніх кінцівках - 5 пальців, на задніх - 4 (немає мізинця), з'єднаних перетинкою.

Слайд 3

Очі з вертикально-щілиновидною зіницею розташовані на верхній частині голови, так що тварина може виглядати з води, виставляючи назовні тільки ніздрі і очі. Ніздрі і вушні отвори під водою закриваються рухомими клапанами. Морфологічні особливості

Слайд 4

Шкірний покрив Шкіра крокодилів покрита прямокутними роговими щитками, які на спині і животі розташовуються правильними рядами.  Під спинними і рідше під черевними щитками розвиваються остеодерми (кісткові пластини), що утворюють панцир.

Слайд 5

Органи дихання Легені великі, влаштовані вони складно і вміщають великий запас повітря. З їх допомогою крокодил здатний регулювати плавучість. Частина м'язів, оточуючих легені, використовується для переміщення повітря в легенях, а разом з ним і центру плавучості.

Слайд 6

Кровоносна система Серце крокодилів чотирикамерне: має два передсердя і два шлуночка, повністю розділених перегородкою. Існує механізм керованого змішування артеріальної крові з венозною завдяки збереженню обох дуг аорти, в місці перехрещення яких є анастомоз - паніццієвий отвір, і кров може надходити з однієї дуги в іншу. Сильні антибіотики, що містяться в крові, допомагають уникнути зараження в забрудненій воді.

Слайд 7

Зуби крокодилів Зуби у крокодила однотипні, конічні, порожнисті усередині - у цих порожнинах в міру зношування розвиваються нові гострі зуби. Кожен зуб змінюється приблизно раз на 2 роки. При цьому зуби верхньої і нижньої щелеп суміщені таким чином, що проти найбільших зубів однієї щелепи знаходяться найдрібніші зуби другої. Зуби сидять в альвеолах, як у ссавців.

Слайд 8

Шлунок крокодила Шлунок має товсті м'язові стінки; в ньому, як правило, знаходять камені - гастроліти, необхідні крокодилу для перетирання їжі (за іншою версією, вони переміщують центр ваги крокодила, надаючи цьому велику стійкість при плаванні).

Слайд 9

Терморегуляція Завдяки особливостям поведінки і будови тіла у великих крокодилів добові коливання температури тіла можуть бути дуже незначними - близько 1 градуса Цельсієм влітку і близько 1,5 градуса взимку, а у дрібних особин такі коливання можуть перевищувати 5 градусів.

Слайд 10

Розмноження Самка відкладає яйця в пісок на мілині або зариває в гніздо із бруду і гниючого листя. Число яєць у кладці коливається від 20 до 100 залежно від розмірів самки. На тінистих місцях закладаються неглибокі ямки, на сонячних - до півметра. Яйця засипаються землею (упереміш з листям і травою). Самки зазвичай залишаються біля кладки, охороняючи яйця від ворогів. Усі яйця вилуплю - ються одночасно. Температура інкубації впливає на стать: якщо яйце зберігалося при температурі від 31-32 °C , то виводяться самці, якщо вище або нижче - то самки.

Слайд 11

Піклування про потомство Наявність барорецепторів в ротовій порожнині крокодила дозволяє самці бути гранично обережною при перенесенні потомства. Крім власних дитинчат вона іноді підбирає і переносить у воду також дитинчат деяких черепах, що відкладають яйця для безпеки поблизу від кладки крокодила (дитинчата черепахи вилуплюються одночасно з дитинчатами крокодила, але здатні самостійно дістатися до води).

Слайд 12

Живлення Полюють крокодили переважно вночі. Основним компонентом в їх дієті є риба, але вони також нападають на будь-яку здобич, з якою можуть впоратися. Тому набір кормів змінюється з віком: їжею молодим крокодилам служать різні безхребетні, дорослі полюють за земноводними, плазунами і водними птахами; найбільші особини здатні впоратися з великими ссавцями.

Слайд 13

У багатьох видів відзначений канібалізм - пожирання дрібніших особин більшими. Туші крокодили можуть залишити на дні водойми на кілька днів, щоб вона розмокла. Часто крокодили поїдають падаль або ховають не з'їдені залишки про запас. Жувати крокодили не можуть - велику здобич вони розчле - новують на березі за допомогою щелеп і передніх лап і ковтають по частинах. Нерідко вони, вчепившись у видобуток, обертаються навколо осі, вириваючи шматки. Живлення

Слайд 14

За один раз можуть проковтнути до 23 % від маси свого тіла. До 60% з'їденої їжі у крокодилів переходить в жир, що дозволяє їм переживати тривалі періоди голоду. Без їжі крокодили можуть обходитися від 1 року до 1,5 років. У деяких видів є сезонна їжа, за рахунок якої вони виживають. Нільський крокодил полює на гну та зебр, коли їх стада перетинають річки. Живлення

Слайд 15

Крокодил чи алігатор? Найбільша відмінність - в їх зубах. Коли щелепи у крокодила зімкнуті, то видно великий четвертий зуб нижньої щелепи. У алігатора ж верхня щелепа закриває ці зуби. Також їх можна відрізнити за формою морди: у справжнього крокодила морда гостра, V -подібна, у алігатора - тупа, U -подібна.

Слайд 16

Крокодил чи алігатор? У крокодилів більш досконалий сольовий обмін, ніж у алігаторів. Надлишок солей виводиться з організму крокодила за допомогою спеціальних сольових залоз, розташованих на язиці (лінгвальні залози), а також з виділеннями слізних залоз («крокодилячі сльози»). Тому крокодили можуть жити в солоній воді, а алігатори живуть тільки в прісній.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія