X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Колообіг речовин у біосфері

Завантажити презентацію

Колообіг речовин у біосфері

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Колообіг речовин у біосфері. Малий (біологічний) і великий (геологічний) колообіги речовин

Слайд 2

Слайд 3

Вода є найпоширенішою хімічною сполукою в біосфері. Сукупні запаси води нашої планети, яка може перебувати у різних фізичних станах оцінюються в 1,5 млрд. км3. Морські течії переносять теплу або холодну воду на значні відстані, впливаючи на клімат певних ділянок земної поверхні. Гідросфера - історично перша оболонка Землі, де з'явилось життя у вигляді прокаріотних біоценозів.

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Азот у складі хімічної сполуки, яка може бути використана живими організмами, має назву фіксованого.

Слайд 9

Зі сполук азоту рослини синтезують амінокислоти, з яких, у свою чергу, складаються рослинні білки.

Слайд 10

Слайд 11

ВИСНОВКИ Здійснення функцій живої речовини пов'язане з біогенною міграцією атомів. У біосфері постійно відбувається колообіг води і всіх елементів, які входять до складу живих організмів. Біогенний колообіг речовин - це обмін речовиною між абіотичною (неживою) та біотичною (живою) частинами біосфери. В колообігу кисню провідна роль належить зеленим рослинам, які виділяють його під час фотосинтезу. Зелені рослини відіграють важливу роль і в процесах колообігу вуглецю: поглинаючи вуглекислий газ, вони знижують його вміст в атмосфері. Провідна роль у колообігу азоту належить деяким азотфіксуючим прокаріотам, здатним переводити азот повітря у певні сполуки, які засвоюють зелені рослини.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія