X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Класифікаця покирітонасінних"

Завантажити презентацію

"Класифікаця покирітонасінних"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Класифікаця покирітонасінних: однодольні і дводольні Підготувала учениця 7-В класу Кошина Анна

Слайд 2

Відділ покритонасінних поділяють на два класи: дводольні, чисельністю 180 тис. видів, що об'єднані в 10 тис. родів і 325 родин, і однодольні — 60 тис. видів, 3 тис. родів, 65 родин. Ми бачимо, що дводольні значно більша группа, ніж однодольні. Дводольна Обидва класи розвивались у крейдовому періоді мезозойської ери. Сучасні систематики вважають, що однодольні виникли від дводольних, відділившись на ранніх етапах еволю- ції як самостійна гілка. Потім обидва класи розвивались паралельно і незалежно один від одного. Однодольна

Слайд 3

Однодольні Однодольні, Монодікоти (Monodicots) або Ліліопсиди (Liliopsida) — клас квіткових рослин, який домінує на багатьох частинах планети. За виробляємою біомасою Однодольні складають значну більшість рослин у сільському господарстві. Клас має між 50 000 і 60 000 видів. Найбільша родина в цьому класі (і усіх Покритонасінних) — Зозу- линцеві або Орхідні(Orchidaceae), з близько 20 000 видів. Вони ма- ють дуже складні і красиві квітки, пристосовані для запилення пев- ними видами комах.

Слайд 4

Найбільш економічно важлива родина класу (і усіх Покритонасінних) — Тонконогоцвіті або Трави (Poales або Gramineae). Вона включає всі зернові культури (рис, пшениця, кукурудза тощо), трави пасовищ і бамбук. Ця родина еволюціонувала в іншому напрямі, ставши спеціалізованою для запилення вітром. Тонконогоцвіті формують набагато менші за розміром квітки, які зібрані в високих видимих плюмажах (суцвіття). Також заслуговує уваги економічно важлива родина Арекові (Arecales) або Пальми (Palmae).

Слайд 5

Дводольні Дводо льні (Dicotyledoneae, Dicotyledones) —група квіткових ро-слин, які характеризуються наявністю у зародка двох бічних супро-тивних насінних долей, звідси і їх назва. Дводольні — значно більша група, що містить 175—200 тис. видів, приблизно втричі більше, ніж число однодольних.Через різне походження, дводольні відрізня- ються різноманітністю вегетативних і репродуктивних органів. Навіть най- більш відомі ознаки зберігаються не завжди, серед дводольних зустрічають- ся представники з нетиповими ознака- ми, а іноді з окремими ознаками, ха- рактернішими для однодольних. До Дводольних належить багато корисних рослин: більшість видів харчових, кормових, олійних, дубильних, каучуконосних, лікарських, декоративних та інших.