X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Історія мила

Завантажити презентацію

Історія мила

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Історія мила

Слайд 2

Мило – це критерій цивілізованості… Може це була цитата якоїсь важливої історичної особи, а може ні, але важко заперечити той факт, що мило дійсно суттєво вплинуло на формування людської цивілізації.

Слайд 3

Історія виникнення першого мила Деякі історики вважають, що мило з’явилось ще в доісторичні часи, інші - що воно з’явилося порівняно недавно і винайшли мило галльські племена. Також науковці приписують цей винахід римлянам. Єгипетські археологи прийшли до висновку, що виробництво мила було налагоджено щонайменше 6000 років тому. Єгипетські папіруси зберігають рецепти, згідно яких для одержання мила розтоплені тваринні та рослинні жири змішували разом із лужними солями, яких було достатньо на берегах Нілу. Перший рецепт мила, датований 2500 до н.е, знайшли записаний клинописом на глиняних табличках поблизу річок Тигр та Єфрат. Шумери використовували мило як засіб для укладки волосся, в якості антисептика при лікуванні ран та для очистки шкір перед їх фарбуванням.

Слайд 4

Перший рецепт: Науковці стверджують, що скіфські жінки робили миючу суміш з деревини кипарису та кедру, яку змішували з водою та ладаном. Отриманою сумішшю, яка мала тонкий приємний аромат, жінки натирали свої тіла. Потім видаляли розчин шкребками, після чого шкіра ставала чистою й гладкою.

Слайд 5

Деякі факти з історії: Згадування про мило є і в Книгах Пророків Ієремії та Малахії Старого Заповіту.  При розкопках Помпеї була знайдена миловарня, про що свідчили куски мила, збережені в застиглій лаві. Тоді готували мило із золи та тваринного жиру і застосовували його для шкіри та волосся. Пліний Старший стверджував, що ще древні галли (що населяли територію Франції) та германці знали про готування мила. За свідченням історика, ці дикі племена робили із тваринного жиру та золи букового дерева якусь чудодійну мазь, що використовували для очищення та фарбування волосся, а також для лікування шкірних захворювань.

Слайд 6

Середньовіччя: В епоху Середньовіччя, так званого «темного часу» у Європі, чистота й особиста гігієна відійшли на другий план. Великою мірою це сприяло поширенню епідемій, що спустошували Європу в середньовіччі. Вважається, що це було пов’язано з культурним занепадом. Хоча виробництво мила і пішло на спад, однак рецепти не були втрачені. Як не дивно, але свій вклад в повернення моди на чистоту внесли хрестоносці, які привозили у вигляді подарунку своїм коханим знамениті мильні кульки з Дамаску. Ранніми центрами виробництва мила були Марсель у Франції та Савоне в Італії. Жири з'єднували не із золою, а із природною кальцинованою содою, що добували з озер. Для варіння мила використовували яловиче, бараняче, свиняче, кінське сало, кістяний, китовий і риб'ячий жир, відходи жирів різних виробництв. Додавали й рослинні масла - льняне, оливкове, мигдальне, кунжутове, кокосове т