X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Імунобіотехнології

Завантажити презентацію

Імунобіотехнології

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Імунобіотехнології Учениця 7(11)В класу Донченко Ольга

Слайд 2

Імунобіотехнологія Імунобіотехнологія (лат. immu nitas — звільнення + грец. bios — життя + techne — мистецтво + logos — слово) — галузь біотехнології, що має на меті розробку та отримання біофармацевтичних препаратів, необхідних для корекції імунних дисфункцій. І. об’єднує виробництво вакцин , імуноглобулінів крові, імуномодуляторів, імуномедіаторів, моноклональних антитіл та ін. Методи створення імунобіотехнологічних препаратів залежать від їх призначення та складу. Неспецифічні стимулятори імунної відповіді отримують мікробним синтезом. Препарати на основі первинних метаболітів мікроорганізмів стимулюють переважно клітинний імунітет, підвищуючи кількість та функціональну активність макрофагів і лейкоцитів у периферичній крові.

Слайд 3

Промислове виготовлення вакцин Промислове виготовлення вакцин проходить у кілька технологічних етапів. Накопичення біомаси мікроорганізмів або продуктів їх життєдіяльності Інактивація мікроорганізмів Концентрація Очищення Ліофілізація. Розфасування вакцинних препаратів залежить від способу їх уведення пероральне використання рідкі, таблетовані або дражовані препарати Підшкірне або внутрішньом’язове введення ампули

Слайд 4

Огляд замінників крові Для компенсації втраченої води та електролітів, поповнення об’єму крові застосовують замінники плазми, які не викликають анафілактичного шоку. До замінників плазми відносяться: плазма донорської крові (природний плазмозамінник) Декстрани розчини солей електролітів (розчини кристалоїдів). Замінники плазми та інших компонентів крові застосовуються головним чином для лікування і профілактики шоку різного походження , нормалізації артеріального тиску і поліпшення гемодинамічних показників Вони використовуються при крововтраті , опіках , для профілактики післяопераційної і посттравматичної тромбоемболії , при інтоксикаціях різного генезу.

Слайд 5

Декстрани - розчини полісахаридів з культур ряду бактерій , позбавлених антигенних властивостей. Декстрани можуть мати різну ступінь полімеризації і відповідно різну молекулярну масу. При введенні в струм крові декстрани підсилюють процеси переміщення рідини з тканин в кров'яне русло. Піддаючись в організмі частковому гідролізу , декстрани виводяться в основному нирками. Розчини кристалоїдів ( Рінгера , Рінгера - ацетат , Хартмана ) містять різні комбінації солей ( натрію хлорид , натрію гідрокарбонат , натрію ацетат , кальцію хлорид , калію хлорид) , а також глюкозу в концентраціях , близьких до фізіологічних . Дія сольових розчинів направлено на корекцію дегідратації , вмісту електролітів , концентрації іонів водню і , відповідно, КЩС. Білкові гідролізати — продукти розщеплення білків крові великої рогатої худоби з додаванням глюкози. Найцінніші замінники плазми крові, тому що містять легкозасвоювані мікроелементи та амінокислоти. Наявність електролітів забезпечує підвищення кров’яного й осмотичного тиску.