X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Імунна система людини

Завантажити презентацію

Імунна система людини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ІМУННА СИСТЕМА ЛЮДИНИ І ВІЛ Імунна система людини виконує функції: Заміна відмерлих клітин організму; Захист від проникнення інфекцій (вірусів, бактерій, грибків) “Ремонт” організму (загоєння ран, відновлення ушкоджень тощо)

Слайд 2

Вірус — це найпростіша форма життя Чим більше ВІЛ в організмі, тим більше потрібно антитіл і клітин, що їх виробляють. Але чим більше цих клітин. Тим кращі умови для розмноження ВІЛ. Бо в них ВІЛ розмножується. Вірус імунодефіциту людини або ВІЛ відносять до інфекцій, якими заражається тільки людина Віруси поділяються на дві групи: Віруси, що мають генетичну пам’ять у вигляді ДНК та розмножуються, руйнуючи організм людини; Віруси з генетичної інформацією у формі РНК. До яких належить ВІЛ. ВІЛ може проникати в різні клітини організму людини, але для розмноження використовує лише клітини імунної системи (CD4-клітини).

Слайд 3

Клітини імунної системи виконують відповідно різні функції: Одні — намагаються знищити нападників; Другі — б’ють на сполох; Треті — виробляють спеціальні білки — антитіла; Четверті — знищують інфекцію. ВІЛ використовує для розмноження третій тип клітин імунної системи. Тобто ті, які виробляють антитіла.

Слайд 4

Вірус перебуває в таких рідинах: Кров; Сеча; Слина Піт Зараження ВІЛ залежить від концентрації вірусу в рідині.

Слайд 5

Необхідна для зараження кількість ВІЛ вміщується в краплі крові на кінці швейної голки. Об’єм слини, що містить таку ж кількість вірусу, — 4 літри ВІЛ у концентрації достатній для зараження міститься у: Спермі; Крові; Вагінальних виділеннях Грудному молоці. Поза організмом людини ВІЛ не існує. Потрапляючи у повітря він руйнується.

Слайд 6

ВІЛ надзвичайно чутливий до впливів навколишнього середовища. ВІЛ гине при: Кип’ятінні впродовж 15 хвилин; Нагріванні до 56 С впродовж 60 хвилин; Контакті з 70% етиловим спиртом, ефиром, ацетоном, 5% розчином хлораміну. 6% розчином перекису водню; В закритому середовищі шприца з залишками крові активність ВІЛ зберігається до 4-х тижнів.

Слайд 7

Відчути чи відбулося зараження неможливо. В момент проникнення ВІЛ в організм людина не має незвичних відчуттів.

Слайд 8

Стадії розвитку ВІЛ в організмі людини Стадія перша. Гостра інфекція (до 12 місяців) Спостерігаються симптоми застуди 1-2 місяці. Шкірні висипи. Збільшені лімфатичні вузли, проте антитіл в крові ще немає. Результати тесту на ВІЛ негативні ВІЛ розмножується швидко, накопичується в лімфатичних тканинах. CD4-клітини інфікуються, перестають виконувати захисні функції., продукують нові клітини ВІЛ. Інфікована ВІЛ людина може інфікувати інших.

Слайд 9

Стадія друга. Асимптотична стадія ВІЛ (для дорослих 6-11 років або більше) Немає симптомів ВІЛ; ВІЛ продовжує розмножуватися; ВІЛ можна виявити за допомогою тесту; Інфікована ВІЛ людина може інфікувати інших.

Слайд 10

Стадія третя. Асимптотична стадія ВІЛ (місяці або роки) Кількість CD4-клітин зменшується. Вірусне навантаження зростає Імунна система слабшає. Не може опиратися захворюванням, яким опирається організм здорової людини. Інфікована ВІЛ людина може інфікувати інших.

Слайд 11

Стадія 4. СНІД Синдром набутого імунодефіцити Остання, четверта, стадія розвитку ВІЛ в організмі людини. Кількість CD4-клітин продовжує зменшується. Характеризується виникненням різноманітних опортуністичних інфекцій.

Слайд 12

Основні показники Кількість CD4-клітин Вірусне навантаження

Слайд 13

Кількість CD4-клітин Кількість CD4-клітин — показник того, наскільки уражена імунна системі під впливом ВІЛ. Вимірюється кількістю клітин в 1 мм кубічному крові. У ВІЛ-негатичної людини коливається від 600 до 1200 в 1 мм кубічному крові.

Слайд 14

Вірусне навантаження Визначає рівень вмісту вірусу (копій/мл) в крові Обов’язковий регулярний тест для тих, хто приймає терапію.

Слайд 15

Шляхи передачі ВІЛ Незахищений статевий контакт Через кров Дитині — від ВІЛ-інфікованої матері (під час вагітності, пологів, годування грудним молоком)

Слайд 16

Уразлива група Раніше Переважно споживачі ін’єкційних наркотиків (СІН), жінки комерційного сексу (ЖКС), чоловіки, які мають секс з чоловіками (ЧСЧ) Сьогодні Будь-яка людина, яка практикує ризиковану поведінку.

Слайд 17

Тест на ВІЛ Виявляє антитіла до ВІЛ через 3-6 місяців після зараження З моменту зараження і до 3-6 місяців — період серонегативного вікна — людина інфікована. Проте аналіз цього не виявляє

Слайд 18

Вплів ВІЛ на суспільство Економіка Демографія Соціальна сфера Дискримінація ЛЖВС

Слайд 19

ВІЛ/СНІД в цифрах У світі зараз приблизно 50 млн. ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД Щодня інфікуються ВІЛ 16 тисяч людей 70-80% заразилися статевим шляхом.

Слайд 20

ВІЛ/СНІД в цифрах на Україні На 1 жовтня 2007 року в Україні офіційно зареєстровано 119205 людей, які живуть з ВІЛ, серед яких майже 17000 — діти. Згідно оцінок експертів, в Україні кількість людей, які живуть з ВІЛ перевищує 1,4 % дорослого населення, що складає понад 500000 осіб. Згідно з експертними оцінками від початку реєстрації перших випадків ВІЛ від Сніду померло понад 20000 осіб

Слайд 21

Способи боротьби з епідемією Профілактика ВІЛ Лікування ВІЛ-інфікованих матерів Допомога людям, які живуть з ВІЛ/СНІДом (ЛЖВС)

Слайд 22

Протипоказання до перебування ВІЛ-інфікованих дітей в освітніх закладах: наявність кровотеч (окрім менструальних) гострі паразитарні або інфекційні захворювання (відповідно до загального підходу); важкий стан дитини (відповідно до загального підходу)

Слайд 23

Етичні аспекти перебування ВІЛ-інфікованих дітей в освітніх закладах ВІЛ-позитивним дітям слід забезпечити всі декларовані права; ВІЛ-позитивні діти повинні бути захищені від дискримінації ВІЛ-позитивні діти повинні бути соціально адаптовані та підготовлені до майбутнього професійного життя Позбавлення ВІЛ-позитивних дітей їх прав, освіти і виховання зробить їх небезпечними для суспільства!

Слайд 24

Особливості виховання ВІЛ-позитивних дітей Формування навичок безпечної поведінки; Виховання прихильності до терапії

Слайд 25

Особливості виховання загальної популяції дітей: Формування навичок попередження зараження інфекції Формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних дітей

Слайд 26

Відповідаємо: НІ! Чи небезпечно для інших дітей перебування ВІЛ-позитинвої дитини в організованому колективі? Чи небезпечно для ВІЛ-позитинвої дитини в організованому колективі? Чи відомі випадки інфікування ВІЛ побутовим шляхом в організованому колективі? Чи передається ВІЛ від дитини до дитини, коли вони кусатимуть одна одну?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія