X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Хижі рослини

Завантажити презентацію

Хижі рослини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Засмоктуючі пастки Ці рослини живуть в ставках. З їх листя звисають бульбашки, що мають отвір, що закриває вільнопідвішений клапан. Особливі залози викачують з бульбашки майже всю воду, аби клапан залишався щільно закритим завдяки тиску води зовні. Потім виділяється цукриста речовина, що залучає видобуток і одночасно зміцнююче клапан. Щетини направляють видобуток до клапана, який миттєво відкривається при торканні жертвою сигнальних волосків. Тиск заставляє клапан відкритися усередину, і видобуток разом з водою засмоктується в бульбашку. Далі клапан швидко закривається, вода викачується назовні, і починається переварювання улову.

Слайд 2

Пастки - рачевни Ловецьке листя рослини має короткий черешок, розділений на дві що вирушають під воду або під землю трубки. По всій довжині трубок проходит спіральний проріз, уздовж внутрішньої поверхні, якою знаходиться ряд направлених всередину волосків. Залозки, розташовані на зовнішньому краю, виділяють клейку речовину. Невеликі водні або грунтові організми прямують волосками всередину пастки, звідки вони вже не можуть вибратися.

Слайд 3

Пастки, що закриваються Пастка формується на кінці аркуша, черешок грає роль петлі, а сам аркуш утворює дві облямованих зубцями долі. На кожній з них є чутливі волоски, що наводять в дію пастку. Це відбувається, коли комаха потривожить один з волосків. Але лише при тому, що стосується другого волоска з підстави рослини поступає досить потужний електричний імпульс, що заставляє пастку закритися. Пастка закривається дуже швидко - в межах однієї п'ятої частки секунди.

Слайд 4

Липучі пастки Деякі рослини використовують клейку речовину. Як тільки комахи сідають на аркуш, вони в'язнуть в цукристій рідині, що виділяється особливими стебловими залозами листя. Намагаючись вирватися, жертва заставляє сусідні волоски нахилитися у бік джерела руху і в результаті виявляється ще міцніше схопленою.