X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Горобець хатній

Завантажити презентацію

Горобець хатній

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Горобець хатній Дослідник Блащук Валерій, учень 6 класу Вчитель Вікторія Логвинівна Чернишева

Слайд 2

Слайд 3

Це напевно, найвідоміший птах, який живе по сусідству з людиною. Звідси і назва «хатній». Довжина його сягає 16 см, маса 22-25 грам. На відміну від польового горобця, у якого «шапочка» коричнева, у хатнього горобця вона сіра.

Слайд 4

Самець відрізняється від самиці наявністю великої чорної плями, що охоплює підборіддя, горло, зоб і верхню частину грудей, а також темно-сірим (а не темно-бурим) верхом голови. У самиці голова й горло сірі, а над оком є бліда сіро-жовта смуга.

Слайд 5

Хатній горобець веде осілий спосіб життя, чому сприяють умови для гніздування і рясний корм в поселеннях людини. Харчується в основному рослинною їжею, лише навесні частково комахами, якими також вигодовує пташенят.

Слайд 6

У раціон горобця входять насіння сільськогосподарських культур, відходи різних продуктів, які він підбирає в поселеннях людини, хлібні злаки на полях, ягоди вишні, смородина, виноград   в садах, навесні пуп'янки квітів. За відсутності поблизу полів вилітає харчуватися на луги, узлісся і в степи, де збирає насіння дикорослих трав і комах.

Слайд 7

Гнізда влаштовує в різноманітних місцях — в щілинах будов, в норах глинистих і крейдяних ярів, в стінках гнізд великих птахів (чапель, лелек, орлів), в дуплах дерев, може займати шпаківні і нори берегових ластівок. На півдні нерідко споруджує гнізда відкрито, на гілках різних дерев.

Слайд 8

За рядом спостережень, горобці утворюють пари фактично на все життя. А життя у них не дуже довге: хоча відзначали і 9-ти, і 11-ти річних горобців, більшість їх не доживає і до 4 років. Багато молодих птахів гине ще в першу зиму, так що середня тривалість життя горобців становить 9-21 місяць

Слайд 9

Хатні горобці приступають до розмноження рано. У другій половині березня птиці розбиваються на пари і приступають до спорудження гнізд, відкладання  яєць відбувається в квітні. Кладка складається з 4—10, частіше 5—7, білих  яєць  з бурими цятками і плямами, насиджування яких займає 11—13 днів. Пташенят вигодовують самець і самка, переважно комахами. Через 10 днів після вилуплення (у середній смузі в кінці травня — початку червня) пташенята вилітають з гнізда.

Слайд 10

Горобці досить плодовиті і протягом літа виводять два або три виводки. Виводки зазвичай збиваються в зграї, утворюючи інколи скупчення до декількох тисяч особин, і літають годуватися на поля.

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Минув тиждень

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Горобець, якщо вірити прикметам, вважається проклятим птахом. За легендою при розп'ятті Христа ластівки ховали цвяхи, а горобці їх приносили назад. Коли розпинали Христа, горобці кричали «Жив! Жив! Жив!». Кати почати тоді зі ще більшою жорстокістю мучити Христа. За це Господь прокляв горобців і не дозволив їм відлітати на зиму в теплі краї. З тих пір з'явилося повір’я про цей проклін. Разом з тим з'явилося багато прикмет.

Слайд 19

Якщо вам наснився горобець, то у швидкому майбутньому ви закохаєтеся. Якщо ви вбили горобця - чекайте дурних звісток від друзів. Горобці голосно цвірінчать - до сильного заливного дощу. Горобці ховаються у хмиз - на мороз або перед завірюхою. Горобці перелітають зграйками з місця на місце – перед сильним вітром.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія