X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Головні залози тіла людини

Завантажити презентацію

Головні залози тіла людини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Головні залози тіла людини

Слайд 2

Ендокринна система Ендокринна система – це система залоз внутрішньої секреції, тобто залози не мають вивідних протоків і вироблений ними секрет виділяється прямо в кров.

Слайд 3

Залози внутрішньої секреції Гіпофіз Епіфіз (шишкоподібне тіло) Щитоподібна залоза Паращитоподібні залози Надниркові залози Підшлункова залоза Статеві залози

Слайд 4

Гіпо фіз Гіпо фіз (лат. hypophysis - нижній придаток мозку) — округле утворення масою всього 0,5-0,6 г, розміщене на нижній поверхні головного мозку в гіпофізарній ямці турецького сідла клиновидної кістки. Відноситься до центральних органів ендокринної системи і до проміжного мозку. Гіпофіз відповідає за виробництво гормонів: гормон росту, лактогенний, тиреотропний, адренокортикотропний та гонадотропний гормон.

Слайд 5

Шишкоподібне тіло (епіфіз) Шишкоподібне тіло (епіфіз, пінеальна залоза, верхній мозковий придаток) — невелике утворення, розташоване у глибині мозку; функціонує або як сприймаючий світло орган, або як залоза внутрішньої секреції, активність якої залежить від освітленості. У людини це утворення формою нагадує соснову шишку, звідки і одержало свою назву (piphysis — шишка, наріст).

Слайд 6

Щитоподібна залоза Щитоподібна залоза — непарний, двохдольковий, орган, розташований на передній поверхні шиї, попереду трахеї, який регулює основний обмін і забезпечує кальцієвий гомеостаз крові. Виділяє життєво важливі йодовмісні гормони: тироксин та трийодтиронін. Завдяки вільному сполученню з гортанню вона піднімається і опускається при ковтанні, зміщується в бік при повороті голови.

Слайд 7

Прищитоподібні залози Прищитоподібні залози розташовані на задній поверхні щитоподібної залози під спільною сполучнотканинною капсулою. Всього в організмі людини є чотири прищитоподібних залози - парна верхня і парна нижня. Це життєво необхідні органи, що виробляють паратгормон, який регулює концентрацію іонів кальцію в крові

Слайд 8

Надниркові залози Надниркова залоза - парна ендокринна залоза людини. Розташована безпосередньо поруч з нирками. Відіграє важливу роль в регуляції обміну речовин і адаптації організму до несприятливих (стресових) умов. Надниркова залоза складається з двох структур - коркової речовини і мозкової речовини, які регулюються нервовою системою.

Слайд 9

Підшлункова залоза Підшлункова залоза виконує подвійну дію: травну і гормональну. Внутрішньосекреторна частина займає всього 3% усієї маси залози – це інсулярні острівці або острівці Лангерганса. Виробляє ця залоза гормони, які контролюють вміст глюкози в крові. За недостатнього вироблення гормону інсуліну виникає тяжке захворювання – цукровий діабет.

Слайд 10

Статеві залози Статеві залози (гонади) – чоловічі – сім` яники, жіночі – яєчники. Продукують гормони та утворюють статеві продукти (яйцеклітини та сперматозоїди). Чоловічі гормони – андрогени, жіночі – естрогени. Вони зумовлюють вторинні статеві ознаки.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія