X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Гатерія

Завантажити презентацію

Гатерія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Гатерія

Слайд 2

Гате рія, або туата ра - єдина представниця поширених у давні часи дзьобоголових рептилій. Тварини проіснували майже 200 млн років без істотних змін будови (реліктовий вид).

Слайд 3

До 1989 року вважалося, що існує тільки один вид цих рептилій, але було описано і другий - туатару острова Бразер. Гатерія досягає довжини 1 метра. Її масивне тіло прикрашене від голови до хвоста гребенем, тому туземці Нової Зеландії ще називають цю тварину «шипоносна». Ареал поширення охоплює 13 невеликих скелястих островів в затоці Пленті. Раніше траплялася по всій Новій Зеландії, але була винищена завезеними хижаками.

Слайд 4

Гатерія зовні схожа на інших великих ящірок, особливо на ігуан. У тварини чотиригранна голова, а трохи вкорочене тіло гатерії спирається на чотири потужні кінцівки. По шиї і спині тягнеться гребінь з шипами. Тіло покрите щитками, а знизу дрібною лускою.

Слайд 5

Раніше гатерії жили на обох островах Нової Зеландії (Північному та Південному), проте близько 120 років тому цей вид тут вимер. Рифи і острівці (їх загальне число - приблизно 20), на яких новозеландська гатерія живе до сьогоднішнього дня, знаходяться поблизу північно-східного узбережжя Північного острова і в протоці Кука, що розділяє Північний та Південний острови.

Слайд 6

Деякі науковці виділяють підвиди гатерії, як окремі види, тому вважається, що на острівцях живуть два види, що відрізняються меншими розмірами і білими плямами на тілі. Дослідникам відомо близько 30 розрізнених місць, де мешкають гатерії. Деякі популяції цих плазунів дуже невеликі та складаються тільки з дорослих особин. Інші популяції дещо більші - до 200 особин.

Слайд 7

Гатерія - нічна істота, що виповзає з нори, коли температура спаде до 10 градусів. Має досить добре розвинене «третє», або тім'яне око, яке серед сучасних рептилій збереглося тільки в неї та деяких ящірок. Його функції малозрозумілі, але більшість досліджень вказує на те, що воно відіграє певну роль у синхронізації добових ритмів з циклом зміни дня й ночі, а також в орієнтуванні у просторі.