X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ембріональний розвиток

Завантажити презентацію

Ембріональний розвиток

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

З першого по дев'ятий місяці Розвиток дитини в материнській утробі

Слайд 2

Період внутрішньоутробного розвитку дитини триває в середньому 270 днів. Це час досить бурхливого розвитку росту дитини, оскільки формуються усі життєво важливі органи і морфологічні особливості дитини.

Слайд 3

Впродовж 1-го місяця відбувається дроблення зиготи, злиття плодового яйця з порожниною матки, утворення зародку, довжина якого трохи більше 10 мм. На 18-15 день після зачаття починає працювати серце, формується власна система кровообігу.

Слайд 4

У 4 тижні в ембріона вже сформована голова, серце, ручки і ніжки. Встановлюється кровообіг. Серце качає кров у печінку та основну кровоносну артерію. Формуються мозок та хребет. У 6 тижнів розміри ембріона складають 15 мм, ритм серця складає 140-150 ударів на хвилину. Ембріон повний життєвої енергії.

Слайд 5

В кінці 2-го місяця довжина дитини 3-4 см, тіло сформова-не, серце має 4 відділи, формуються пальці на руках та ногах, на голові видно зачатки очей, носа, рота, починається формування статевих органів, легенів, шлунка, м'язів, скелету дитини, а також починають формуватися перші нервові закінчення. Щохвилини виникає 100000 нервових клітин. До моменту народження їх кількість сягає сотні мільярдів.

Слайд 6

В 10-11 тижнів печінка, селезінка та кістковий мозок беруть на себе функцію утворення кров’яних клітин. Ембріон, неначе астронавт, плаває у рідині, відштовхується від стінок матки, повертає голівку і починає обмацувати місце, де знаходиться. Розвивається вестибулярний апарат, в результаті чого дитина може перекидатися.

Слайд 7

В кінці 3-го місяця довжина дитини 7-9 см, вага 48 г, голівка крупна, можна чітко визначити стать дитини, дитина рухає ручками та ніжками, на яких вже є нігті, також помітні перші окостенілості. Дитина має ковтальний рефлекс, може морщитися, змінювати вираз обличчя, посміхатися.

Слайд 8

В кінці 4-го місяця довжина дитини 13-14 см, вага 120- 180 г, формуються риси обличчя, відбувається закостеніння черепа, закінчується формування м'язів, рух кінцівками звершується активніше, починає рости волосся на голові та на обличчі (брови та повіки). Дитина реагує на голосні звуки, чує серцебиття матері. Може ковтати навколоплідну рідину.

Слайд 9

В кінці 5-го місяця довжина дитини 18-19 см, вага 280- 300 г. Шкіра покривається ніжним пушком. Рух дитини відчутний матір'ю. Дитина смокче вже добре розвинений великий палець. Розвивається головний мозок, функціонують нирки. Плід спить, коли мама рухається, а просипається коли тиша і спокій, тобто в той час як мама відпочиває.

Слайд 10

В кінці 6-го місяця довжина дитини 25 см, вага 600-680 г, рух стає енергійним. В дитини з'являється режим сну та відпочинку, всі органи сформовані. Це період швидкого набирання ваги. Дитина добре чує маму – її дихання, серцебиття та голос.

Слайд 11

В кінці 7-го місяця довжина дитини 32 см, вага 1000-1500 г. Губи, рот та очі стають дуже чутливими, дитина активно реагує на зовнішні подразники. Легені готові до самостійного функціонування. Дитина, народжена у 7 місяців виживає при ретельному догляді.

Слайд 12

В кінці 8-го місяця довжина дитини 40-42 см, вага 1500-2200 г, при народженні дитя є життєздатним, але потребує догляду. Вже добре функціонує своя імунна система. Шкіра стає товстішою та рожевою. Коли дитина спить, очі закриті, коли ні – відкриті.

Слайд 13

В кінці 9-го місяця довжина дитини 45-48 см, вага 2400-4000 г. Підшкірний жировий прошарок збільшується, шкіра гладенька, рожева, волосся на тілі меншає, а на голові збільшується. Ознаки недоношеності зникають.

Слайд 14

Час народжуватись!

Слайд 15

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія