X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Довгоп'ят

Завантажити презентацію

Довгоп'ят

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Довгоп’ят

Слайд 2

Довгоп’ят - це невеликий ссавець із ряду приматів. Вельми специфічний зовнішній вигляд створив навколо цього невеликого звірка дещо зловісний ореол.

Слайд 3

Зовні довгоп’яти - це невеликі тваринки, розміри яких не перевищують 16 см, з великими вухами, довгими тонкими пальцями і з дуже маленькою вагою – від 115 г до 160 г. Довгий, близько 30 см, голий хвіст використовується для балансу.

Слайд 4

Слайд 5

На мордочці довгоп’ятів наявні мімічні м’язи, завдяки чому вони можуть змінювати вираз обличчя. Це робить цього звірка ніби “людяним”. Шерсть густа і шовковиста від сіруватого до темно-коричневого кольору.

Слайд 6

Слайд 7

Кінці пальців утворюють подушечки, необхідні для лазіння по гілках. На всіх пальцях плоскі нігті, крім 2 і 3, де наявні гострі кігтики, для розчісування хутра.

Слайд 8

Слайд 9

Очі в порівнянні з людськими пропорціями набагато більші - приблизно як середнє яблуко.

Слайд 10

Довгоп’яти - активні хижаки, що живляться комахами, дрібними ящірками, і невеликими птахами. Вони єдині примати, які вживають тваринну їжу. За добу одна тварина може з’їсти поживи, загальна вага якої складає 10% від маси його тіла.

Слайд 11

Слайд 12

Особливо успішно довгоп’яти розправляються із саранчовими. Свою здобич ці тваринки можуть оглушити стрибком. Поймавши комаху, довгоп’ят підносить її до рота однією або обома «руками».

Слайд 13

Слайд 14

Корінне населення Індонезії і Філіппінських островів пов'язувало безглуздий зовнішній вигляд довгоп'ята з витівками злих духів. Однак і багато наших сучасників, які вперше бачили його в рідному середовищі проживання, залишаються вражені його нестандартною зовнішністю.

Слайд 15

Слайд 16

Особливо вразливі туристи розповідають, що вперше побачивши, як на них не кліпаючи дивляться величезні сяючі очі, а в наступну мить звір розвертає голову майже на 360 градусів і ви дивитеся йому прямо в потилицю, стає, м'яко кажучи, не по собі. Місцеві аборигени до цих пір вважають, що голова довгоп'ята існує окремо від тіла.

Слайд 17

Слайд 18

Видів довгоп'ятів налічується приблизно вісім. Найпоширеніші - це довгоп'ят банканський і філіппінський, а також окремий вид - довгоп'ят-привид. Живуть ці ссавці на території Південно-Східної Азії, островах Суматра, Борнео, Сулавесі і на Філіппінах, а також на прилеглих територіях.

Слайд 19

Слайд 20

У природі довгоп’яти живуть парами або маленькими групками по вісім-десять особин. Ведуть нічний спосіб життя. Середня тривалість життя близько 10-13 років.

Слайд 21

Вагітність триває близько півроку і на світ з'являється маленький звір, який вже через пару годин після народження може, вхопившись за шерсть матері, зробити свою першу подорож.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія