X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Cкати"

Завантажити презентацію

"Cкати"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Cкати - чудові створіння Підготувала Студентка 142 групи Мартиненко Олена ВКНЗ СОР “Лебединське педагогічне училище імені А. С. Макаренка” 2014

Слайд 2

Скати Скати - надряд хрящових риб. Довжина до 5-9 м, ширина до 6 м, вага до 500 кг і більше. Відомо 230 видів. Поширені головним чином у морях, деякі види у прісних водах.

Слайд 3

У Чорному морі на глибинах до 3000 м живуть: 1. Скат колючкуватий або морська лисиця; 2. Морський кіт або хвостокол звичайний. У прісних водоймах мешкають: 1. Австралійська риба-пилка; 2. Річкові хвостоколи.

Слайд 4

Тіло більшості скатів плоске, широке та дископодібне (за винятком пилконосих скатів, які за формою нагадують акул). Шкіра з шипастими лусками або гола. Під час плавання скати хвилеподібно рухають дуже великими грудними плавцями, а хвостовий плавець розвинений погано.

Слайд 5

Живляться ракоподібними, молюсками, рибою, деякі - планктоном. Забарвлення змінюється в залежності від місця існування. В одних особин спина буває темно-коричнева, у інших - темно-сіра. Нижня частина тіла - груди - може бути біла або світло-кремова.

Слайд 6

В електричних скатів є спеціальні утвори для полювання та захисту - електричні органи, що становлять собою видозмінені м'язи. При збудженні вони здатні давати розряд напругою від 8 до 300 вольт. Цікаво, що такі органи є і в деяких кісткових риб (електричний вугор, електричний сомик та ін.).