X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Цікаво знати про слух

Завантажити презентацію

Цікаво знати про слух

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Цікаво знати про слух Роботу виконала учениця 9-Б класу спеціалізованої школи №273 Смірнова Лілія

Слайд 2

Слухова система - це Слухова система поєднана із зовнішнім середовищем і виконує дві важливі функції: сприймання звукових коливань; підтримання рівноваги і регуляція положення тіла та рухів у просторі.

Слайд 3

Слухова система - це Рецептори органу слуху і рівноваги містяться в товщі кам'янистої частини скроневої кістки. Відповідно до виконуваної функції в органі слуху і рівноваги розрізняють: зовнішнє вухо середнє вухо внутрішнє вухо

Слайд 4

Зовнішнє вухо Частина вуха, до якої належать вушна раковина, зовнішній слуховий прохід і барабанна перетинка – це зовнішнє вухо. Вушна раковина утворена еластичним хрящем. Вона має характерні завитки, що спрямовують звукові коливання у зовнішній слуховий прохід. Знизу вушної раковини міститься мочка вуха. Зовнішній слуховий прохід у дорослої людини завдовжки 2,5 см. У шкірі слухового проходу є волоски і видозмінені потові залози, що виробляють вушну сірку, які затримують пил і мікроорганізми. Барабанна перетинка – тонка сполучнотканинна оболонка, яка розмежовує середнє та внутрішнє вухо і довкілля.

Слайд 5

Середнє вухо Це невелика заповнена повітрям і вистелена слизовою оболонкою порожнина у скроневій кістці. З одного боку вона обмежена барабанною перетинкою, а з іншого – кістковою стінкою із двома отворами: овальним та круглим вікном внутрішнього вуха. Верхня частина середнього вуха аркоподібно підіймається вгору і утворює надбарабанний закуток. На медіальній стінці середнього вуха розміщена соскоподібна печера, що дозволяє йому контактувати із соскоподібними комірками скроневої кістки. Нижня частина барабанної порожнини містить отвір слухової євстахієвої труби, що направлена вниз і сполучає порожнину середнього вуха із носоглоткою.

Слайд 6

Внутрішнє вухо Внутрішнє вухо через свою складну форму називається лабіринт. Воно лежить глибоко у скроневій кістці позаду очних впадин і складається із двох основних частин: - кістковий лабіринт – це система звивистих каналів у скроневій кістці, він заповнений перилімфою – рідиною, аналогічною за складом до спинномозкової рідини, вони можуть перетікати одна в одну через водопровід завитки. - перетинчастий лабіринт – це серія мембранних мішечків та проток, що містяться всередині кісткового лабіринту. Він заповнений ендолімфою, що за хімічним складом близька до внутрішньоклітинної рідини багатої на іони K+. До складу внутрішнього вуха входять три основні відділи: присінок (переддвер'я),  півколові канали та завитка.

Слайд 7

Завитка Завитка - конічна закручена комірка у кістці, розміром приблизно із половинку горошини. Завитка робить приблизно 2,75 оберти, в ній розташована завиткова протока, де міститься спіральний або Кортіїв орган - рецепторний орган слуху. Завиткова протока разом із спіральною кістковою пластинкою поділяють порожнину кісткової завитки на три відсіки або сходи: - присінкові сходи, розміщені над завитковою протокою, сполучені із присінком і впираються в овальне вікно. - середні сходи – це сама завиткова протока. - барабанні сходи розташовані під завитковою протокою і закінчуються круглим вікном.

Слайд 8

Присінок Присінок або переддвер'я - центральна яйцеподібна порожнина кісткового лабіринту. Він лежить позаду завитки, і попереду від півколових каналів. У перилімфі присінка розташовані два з'єднані протокою мішечки перетинчастого лабіринту: - овальний або просто мішечок, сполучений із завиткою; - круглий або маточка сполучена із півколовими каналами. У мішечку та маточці розташовані рецепторні органи рівноваги, що називаються плямами, вони подразнюються у відповідь на зміну положення голови.

Слайд 9

Завитка та орган рівноваги

Слайд 10

Схема будови внутрішнього вуха: 1 - перилімфа; 2 - ендолімфа; 3 - півколові канали; 4 - задній; 5 - латеральний; 6 - передній; 7 - ампула; 8 - присінок; 9 - мішечки; 10 - маточка; 11 - овальний мішечок; 12 - плями; 13 - ендолімфатична протока; 14 - овальне вікно; 15 - кругле вікно; 16 - водопровід завитки; 17 - завитка; 18 - барабанні сходи; 19 - присінкові сходи; 20 - завиткова протока; 21 - Кортіїв орган

Слайд 11

Слухова система

Слайд 12

Гігієна слуху У зовнішньому слуховому проході накопичується вушна сірка, де затримуються пил і мікроорганізми, тому необхідно регулярно мити вуха теплою мильною водою; ні в якому разі не можна видаляти сірку твердими предметами.

Слайд 13

Гігієна слуху Велику шкоду приносять слуху надмірно сильні звуки, тривале прослуховування голосної музики і шум, що призводить до глухуватості та навіть до глухоти. Сильний шум знижує продуктивність праці до 40-60%. Максимальна гучність тривалого шумового впливу, яку може витримати людина без шкоди для здоровья, становить 85 дБ. Для дітей і підлітків ця величина сили звуку і того менше - 70 дБ. Для порівняння звук плеєра середньої гучності - 105 дБ.

Слайд 14

Цікаво знати: Дарвінів горбик У деяких людей (близько 10%) на верхній частині завитки вушної мушлі наявний невеликий виступ, який називають Дарвінів горбик, що вважається рудиментом загостреної верхівки вуха у деяких приматів та інших ссавців. Свою назву горбик отримав за те, що у своїй праці «Походження людини і статевий добір» Дарвін згадує його як приклад рудиментарного органа.

Слайд 15

Раніше вважалося, що обидва вуха чують всі звуки однаково, а їх диференціювання відбувається тільки в головному мозку. Проте вчені з'ясували, що кожне з них самостійно «фільтрує» звукові сигнали і посилає їх до відповідної півкулі, праве вухо - в ліву півкулю, ліве вухо - в праву. Раніше вважалося, що обидва вуха чують всі звуки однаково, а їх диференціювання відбувається тільки в головному мозку. Проте вчені з'ясували, що кожне з них самостійно «фільтрує» звукові сигнали і посилає їх до відповідної півкулі, праве вухо - в ліву півкулю, ліве вухо - в праву. Музичний слух - це здатність визначати з абсолютною точністю висоту, гучність і тембр звуків. Плюс хороша музична пам'ять.

Слайд 16

Людське вухо здатне сприймати діапазон частот від 16 Гц до 20 000 Гц. Все, що нижче відноситься до інфразвуку, все що вище до ультразвуку. Людське вухо здатне сприймати діапазон частот від 16 Гц до 20 000 Гц. Все, що нижче відноситься до інфразвуку, все що вище до ультразвуку. Усього людина розрізняє 3-4 тисячі звуків різної висоти. Більшість тварин перевершують людину. Так собаки «дотяглися» до 30 000 Гц, кішки - до 40 000 Гц, а всім відомі «живі радари» - летючі миші - аж до 60 000!

Слайд 17

Людина усвідомлює звук, після того як він дійшов до вуха, через 35-175 мілісекунд. При цьому ще близько 180-500 мілісекунд нам необхідно для того, щоб «налаштуватися» на оптимальний прийом звуку. Людина усвідомлює звук, після того як він дійшов до вуха, через 35-175 мілісекунд. При цьому ще близько 180-500 мілісекунд нам необхідно для того, щоб «налаштуватися» на оптимальний прийом звуку. У більшості випадків (72%) чоловік, коли йому необхідно розчути мову на фоні, наприклад, гучної музики, повертається до свого співрозмовника правим вухом.

Слайд 18

У внутрішньому вусі людини знаходиться близько 25 000 клітин, які реагують на звук. З віком діапазон сприйманих частот скорочується, що пов'язано зі зниженням чутливості до високих звуків. У більшості людей верхня межа слуху до 25 років знижується до 15 000 герц. У внутрішньому вусі людини знаходиться близько 25 000 клітин, які реагують на звук. З віком діапазон сприйманих частот скорочується, що пов'язано зі зниженням чутливості до високих звуків. У більшості людей верхня межа слуху до 25 років знижується до 15 000 герц. Інші люди чують наш голос не таким, яким його чуємо ми, тому що ми чуємо його крізь воду і повітря.

Слайд 19

«Шум моря» в сувенірній морській раковині - це насправді шум навколишнього середовища, резонуючий з порожнинами раковини. Схожого ефекту можна добитися і без сувеніра, приклавши до вуха кухоль або зігнуту долоню. «Шум моря» в сувенірній морській раковині - це насправді шум навколишнього середовища, резонуючий з порожнинами раковини. Схожого ефекту можна добитися і без сувеніра, приклавши до вуха кухоль або зігнуту долоню. Крім звуків ззовні резонатор може посилювати також звуки з тіла людини, які в нормальному стані мозок відфільтровує. Це, наприклад, звук току крові по судинах або навіть руху повітря крізь вушну сірку.

Слайд 20

У Середні віки існувала страта "під дзвоном». Нещасного поміщали безпосередньо під дзвін, і його звук повільно вбивав людину. Вже тоді люди знали, що звук здатний вбити. Рівень шуму в 30 дБ майже нешкідливий. Гучні звуки - до 80 дБ - стерпні. Звук в 150 дБ для людини смертельний. У сучасних мегаполісах шум досягає 100 дБ. Робіть висновки, і не питайте, по кому дзвонить дзвін ... У Середні віки існувала страта "під дзвоном». Нещасного поміщали безпосередньо під дзвін, і його звук повільно вбивав людину. Вже тоді люди знали, що звук здатний вбити. Рівень шуму в 30 дБ майже нешкідливий. Гучні звуки - до 80 дБ - стерпні. Звук в 150 дБ для людини смертельний. У сучасних мегаполісах шум досягає 100 дБ. Робіть висновки, і не питайте, по кому дзвонить дзвін ... Подібна ж болісна кара існувала і в Стародавньому Китаї – людину, яка провинилася, позбавляли життя на площі безперестанним барабанним стуком.

Слайд 21

Глухим був не тільки Бетховен. Втрата слуху гітариста «Dire Straits» Джона Ілслі перевищує 30%, що є показанням до носіння слухового апарату. Близнюки з групи «Tokio Hotel» Біл і Том Каулітц погано чують з народження, і їх слух безперервно погіршується. Глухим був не тільки Бетховен. Втрата слуху гітариста «Dire Straits» Джона Ілслі перевищує 30%, що є показанням до носіння слухового апарату. Близнюки з групи «Tokio Hotel» Біл і Том Каулітц погано чують з народження, і їх слух безперервно погіршується. У короля Іспанії Альфонсо був відсутній музичний слух, тому в його оточенні існувала спеціальна посада - гімновік. Вона полягала в тому, що треба було сказати Королю, коли заграє національний гімн, так як сам він відрізнити його від іншої музики не міг.

Слайд 22

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія