X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Членистоногі (павукоподібні)

Завантажити презентацію

Членистоногі (павукоподібні)

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

…і все про них КЛАС ПАВУКОПОДІБНІ… Робота учнів 8-Б класу Опятюк Анастасії та Чуян Миколи СШ № 273 2010 р.

Слайд 2

ПАВУКОПОДІБНІ Клас членистоногих з підтипу хеліцерових. Найбільш відомі представники: павуки, скорпіони, кліщі . Латинська назва павукоподібних походить від грецького «Spider» - "павук" (існує також міф про Арахну, яку богиня Афіна перетворила на павука). Наука про павукоподібних називається арахнологія.

Слайд 3

ХАРАКТЕРНІ ОСОБЛИВОСТІ Ходильних ніг чотири пари, що відразу відрізняє їх від комах. Характерною особливістю павукоподібних є тенденція до злиття члеників тіла, тому тіло в більшості випадків складається з двох відділів, головогрудей і черевця, рідше воно зовсім не розчленоване.

Слайд 4

ХАРАКТЕРНІ ОСОБЛИВОСТІ Головогруди – це єдине ціле з головою та грудьми, рідше розділені на два сегменти, власне голову і груди. Черевце позбавлене кінцівок і складається з виразно відокремлених один від одного або ж злитих кілець. Іноді головогруди зливаються з черевцем і тоді називаються злитнотілими – у кліщів.

Слайд 5

ХАРАКТЕРНІ ОСОБЛИВОСТІ Перша пара кінцівок – хеліцери - мають вигляд клешні або гачків і служить для схоплювання і убивання здобичі або для проколювання шкіри інших тварин (у кліщів). Друга пара – педипальпи (ногощупальці), грає роль органів дотику, рідше служить для схоплювання. Інші чотири пари кінцівок часто закінчуються кігтиками і являють собою ноги, які використовуються за прямим призначенням - для пересування.

Слайд 6

У павукоподібних вони несуть відносно тонку хітинову кутикулу, під якою знаходиться гіподерма і базальна мембрана. Кутикула охороняє організм від втрати вологи при випаровуванні, тому павукоподібні заселили найзасушливіші райони земної кулі. Міцність кутикулі надають білки, інкрустуючи хітин. ПОКРИВИ