X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Червона книга України (тваринний світ)

Завантажити презентацію

Червона книга України (тваринний світ)

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Червона книга України Тваринний світ

Слайд 2

Червона книга України є офіційним державним документом про сучасний стан видів фауни України, які перебувають під загрозою зникнення, та про заходи щодо їх збереження і науково обґрунтованого відтворення. Третє видання Червоної книги України включає 542 видів тварин. Видання Червоної книги України є вагомим внеском у справу збереження різноманітності тваринного і рослинного світу України як основи сталого розвитку держави для теперішнього і майбутніх поколінь.

Слайд 3

Афаліна Перший з них представлений у фауні України (фауна Чорного моря) підвидом Афаліна чорноморська

Слайд 4

Білуга Білуга — прохідна риба; для нересту вона заходить далеко у річки (до 1000 км). Відкладає до 1,5 млн. ікринок. Мальки білуги скочуються в море.

Слайд 5

Ведмідь бурий В Україні бурий ведмідь водиться в Карпатах, де, за даними співробітників Карпатського Біосферного заповідника, восени 2005 року нараховувалось близько 200 тварин. Також поодинокі заходи бурого ведмедя іноді реєструються на півночі Чернігівської та Сумської областей.

Слайд 6

Гадюка степова Ареал включає в себе Україну (Крим;Запорізька область), Казахстан, Росію (степова і лісостепова зони європейської частини, степові райони Передкавказзя і Великого Кавказу, Південного Сибіру.

Слайд 7

Джміль моховий вид перетинчастокрилих комах з роду Джмелі, що має ареал в Євразії, від Ірландії на заході до Монголії на сході, і від середнього Скандинавії і Карелії на півночі до Криту на півдні. Тим не менш, вид досить рідкісний у всіх його районах розповсюдження. Один із 40 видів джмелів у фауні України. В Україні знайдений у більшості областей.

Слайд 8

Ейзенія Гордєєва Ендемік півдня Східно-Європейської рівнини. Знайдено на кількох обмежених територіях півдня України: Маріупольська лісомеліоративна станція, околиці міст Мелітополя (Запорізька обл.) та Новомосковська (Дніпропетровська обл.)

Слайд 9

Журавель сірий На території України гніздиться на Поліссі, іноді в заболочених долинах річок Лівобережного Лісостепу. Під час сезонних міграцій зустрічається по всій території, концентрується у Присивашші, де зареєстровано поодинокі гнізда.

Слайд 10

Зубр європейський вид роду бізонів. В Україні на початок 1990-х рр. утримувалися 10 популяцій у Волинський, Київській, Чернігівській, Сумській, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Вінницькій областях. Хоча вид має статус «Зниклий у природі», за тим же виданням виходить, що «Зараз зубр зберігся скрізь, крім Чернігівської області». Популяція була відтворена на основі тварин, які збереглися на першу половину XX ст. у зоологічних парках і приватних угіддях. В Україні вид розселяють, починаючи з 1965. 1988 в Україні на волі налічувалося близько 440 особин: у Волинській, Київській, Чернігівській, Сумській, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Вінницькій областях. Перебуває в лісах з вирубками, луками та болотами. Тримається невеликими стадами — до 50 особин.

Слайд 11

Їжачок вухатий Ареал охоплює степи та пустелі Євразії (Передкавказзя, Кавказ, Закавказзя, Серед. Азія), північну Африку. В Україні відмічений кількома знахідками на півдні Донецької та в Луганській області.

Слайд 12

Красотіл пахучий Поширений майже по всій території України, частіше на півдні.

Слайд 13

Лелека чорний В Україні поширений переважно на Поліссі та в Карпатському регіоні.

Слайд 14

Махаон На півдні Європи, в Азії та Африці має три генерації за рік. В помірному кліматі, у тому числі в Україні, — дві, а в північній частині ареалу та в горах — лише одну генерацію на рік.

Слайд 15

Нетопир звичайний Європа від пд. до близько 61° пн. ш., деякі райони пд.-зх. Азії та пн. Африки. В Україні — всюди.

Слайд 16

Орлан-білохвіст В Україні мешкає практично на всій території, крім Карпат та гірського Криму, поблизу водойм (боліт, озер, річок). Гніздиться вздовж Дніпра та його головних притоків, на р. Сіверський Донець, р. Дунай, а також поблизу великих ставкових господарств у інших регіонах.

Слайд 17

П'явка медична Зустріти цих червів можна у ставках, водоймах, що періодично пересихають, у заплавних водоймах, невеликих озерах, річках з повільною течією. В окремій водоймі популяція може досягати кількох тисяч особин.

Слайд 18

Ропуха очеретяна В Україні трапляється у західних областях — Волинській та частково у Львівській та Рівенській.

Слайд 19

Сипуха Зареєстрований на гніздуванні в західних і центральних областях України, а також на півночі Одещини. У негніздовий період може з'являтися в інших районах України.

Слайд 20

Тритон дунайський Ареал у загальних рисах збігається з басейном Дунаю. Вид наявний у фауні України, де представлений двома географічно роз'єднаними популяціями: бессарабською та закарпатською, що належать до різних підвидів. Нещодавно відкрита невелика ізольована популяція в пониззі Дніпра представлена тим же підвидом, що і бессарабська.

Слайд 21

Устриця європейська У водах України — Каркінітська затока, озеро Донузлав, шельф біля міста Судак.

Слайд 22

Хохуля руська Природний ареал в Україні у середині і ІІ пол. ХХ ст. був обмежений лише середньою течією Дінця, в специфічних для фауни Придінців'я місцезнаходженнях — заплавних озерах-старицях Мертвого Дінця. Останні знахідки (бл. 1980-85 рр.) стосувалися заплавних озерах біля Станичанського філіалу Луганського природного заповідника.

Слайд 23

Цвіркун візантійський Єдиний вид роду в фауні України.

Слайд 24

Чернь білоока Чернь білоока поширена на усій території України, але місця масового гніздування розташовані тільки в Одеській області та Криму (Східний Сиваш). Місця зимівлі невеликої частини популяції розміщені на узбережжі Чорного моря.

Слайд 25

Шемая чорноморська, або Селява чорноморська риба родини коропових. Поширена у прісних водах східної Європи: річки Південний Буг і Дніпро в межах України, Дунай в Україні, Румунії та Болгарії; також річки Купа і Сава. Бентопелагічна риба, сягає 25 см довжиною.

Слайд 26

Ящірка зелена В Україні зелена ящірка рідкісна, тому занесена до Червоної книги України.

Слайд 27

В Червоній книзі України представлено: Кишковопорожнинні – 2 види Круглі черви - 2 види Кільчасті черви – 9 видів Членистоногі – більше 100 видів Молюски – 20 видів Хордові: Міноги, Риби, Земноводні, Плазуни, Птахи, Ссавці

Слайд 28

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія