X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Cdks

Завантажити презентацію

Cdks

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

РЕГУЛЯЦІЯ КЛІТИННОГО ЦИКЛУ ЦИКЛІНЗАЛЕЖНІ КІНАЗИ (CDK)

Слайд 2

Регуляція клітинного циклу При вивченні регуляції клітинного циклу було використано результати досліджень трьох груп експериментів: - експерименти, які стосуються злиття клітин - вивчення поділу бластомерів - дослідження мутантів (це в основному стосується клітин-дріждів. 1) Після спеціальної обробки зливали в культурі клітини, які знаходились в двух різних фазах – наприклад G1 та S-періодах. Утворені химерні клітини містили по два ядра, в одному із них на момент злиття відбувався синтез ДНК (S-період) в іншому (G1) –ні. Проте, через короткий період часу синтез ДНК починався і в іншому ядрі.

Слайд 3

Після спеціальної обробки зливали в культурі клітини, які знаходились в двух різних фазах – наприклад G1 та S-періодах. Утворені химерні клітини містили по два ядра, в одному із них на момент злиття відбувався синтез ДНК (S-період) в іншому (G1) –ні. В утвореній химерній клітині відбувається синтез ДНК. Відповідно - в S-клітині містяться фактори, здатні дифундувать в ядра G1 –клітин і можуть ініціювать реплікацію ДНК.

Слайд 4

Якщо аналогічний експеримент провести з клітинами, які знаходяться в G2 (в якому вже міститься подвоєний набір ДНК) та S- клітини, то результат буде негативним Тобто, в G2 –періоді в ядрах клітин є механізм, який блокує надлишкову реплікацію, навіть при дії стимулюючих факторів Також показові експерименти з М-клітинами, в яких відсутні ядра. Після їх злиття з любими із інтерфазних клітин (G1 G2 S-клітини) у останніх розрушується ядерна оболонка, а хромосоми підлягають конденсації. Це свідчить за те, що в мітотичних клітинах присутні регуляторні фактори, що запускають мітоз.