X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Будова ядра

Завантажити презентацію

Будова ядра

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Будова ядра

Слайд 2

Ядро (лат. nucleus) - це один із структурних компонентів еукаріотичної клітини, що містить генетичну інформацію (молекули ДНК), який здійснює основні функції: зберігання, передача та реалізація спадкової інформації з забезпеченням синтезу білка. Ядро складається з хроматину, ядерця, каріоплазми (або нуклеоплазми) і ядерної оболонки. У клітинному ядрі відбувається реплікація (або редуплікація) - подвоєння молекул ДНК, а Клітини HeLa, ДНК яких пофарбована також транскрипція - синтез молекул РНК на молекулі блакитним барвником Хехст 33258. ДНК. Синтезовані в ядрі молекули РНК Центральна і права клітини знаходяться в модифікуються, після чого виходять в цитоплазму. інтерфазі, тому пофарбовано всі ядро. Освіта обох субодиниць рибосом відбувається в Клітка зліва знаходиться в стані мітозу, спеціальних утвореннях клітинного ядра - ядерцях. (анафаза), тому її ядро не видно, а ДНК Таким чином, ядро клітини є не тільки вмістилищем сконденсована так, що видно хромосоми генетичної інформації, але й місцем, де цей матеріал функціонує і відтворюється.

Слайд 3

Тонка структура клітинного ядра Xроматин Величезна довжина молекул ДНК еукаріот визначила появу спеціальних механізмів зберігання, реплікації і реалізації генетичного матеріалу. Хроматином називають молекули хромосомної ДНК у комплексі зі специфічними білками, необхідними для здійснення цих процесів. Основну масу складають «білки зберігання», так звані гістони. З цих білків побудовані нуклеосоми - структури, на які намотані нитки молекул ДНК. Нуклеосоми розташовуються досить регулярно, так що утворюється структура нагадує Схема будови клітинного ядра. намисто. Нуклеосома складається з білків чотирьох типів: H2A, H2B, H3 і H4. В одну нуклеосому входять по два білки кожного типу - всього вісім білків. Гистон H1, більш великий ніж інші гістони, зв'язується з ДНК у місці її входу на нуклеосому. Нуклеосома разом з H1 називається, хроматосомой.

Слайд 4

Нитка ДНК з Нуклеосома утворює нерегулярну соленоїд-подібну структуру завтовшки близько 30 нанометрів, так звану 30 нм фибриллу. Подальша упаковка цій фібрили може мати різну щільність. Якщо хроматин упакований щільно, його називають конденсованим або гетерохроматином, він добре бачимо під мікроскопом. ДНК, що знаходиться в гетерохроматин, не транскрибується, зазвичай це стан характерний для незначущих або Діаграма типовою клітини тварини. Зазначені молчащих ділянок. В інтерфазі гетерохроматин органоїди (органели) звичайно розташовується по периферії ядра (1) Ядерце; (2) Ядро; (3) рибосома (маленькі (пристінковий гетерохроматин). Повна конденсація крапки); (4) Везикула; (5) шорсткий хромосом відбувається перед поділом клітини. ендоплазматичний ретикулум (ER); Якщо хроматин упакований нещільно, його (6) Апарат Гольджі; (7) Цитоскелет; називають ЕУ-або інтерхроматіном. Цей вид (8) Гладкий ендоплазматичний ретикулум; хроматину набагато менш щільний при (9) Мітохондрія; (10) вакуолі; спостереженні під мікроскопом і зазвичай (11) Цитоплазма; (12) Лізосома; характеризується наявністю транскрипционной (13) центріолі і центросома активності. Щільність упаковки хроматину в чому визначається модифікаціями гистонов - ацетилюванням і фосфорилюванням.