X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Питання з біології

Завантажити презентацію

Питання з біології

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Ці тварини виведені уперше в Китаї і надійно приховувалися за стінам замків китайських імператорів. В Європі уперше з’явилися тільки в 17ст. У Росію потрапили з Китаю як подарунок царю Олексію Михайловичу. Цар звелів посадити їх у кришталеві чаші. У гарних умовах утримання вони можуть жити до 50 років. Телескоп, жемчужинка, вуалехвіст, оранда. Казковий персонаж, який виконує різні бажання.

Слайд 2

Відповідь: золота рибка.

Слайд 3

Походження золотої рибки

Слайд 4

Тема уроку: Клас Кісткові риби. Загальна характеристика класу.

Слайд 5

- сформувати знання про клас Кісткові риби; - розкрити особливості зовнішньої будови та життєдіяльність представників цього класу у зв’язку з умовами життя; вчити порівнювати й робити висновки; - розвивати логічне мислення, спостережливість, здатність до оціночних дій; - виховувати любов до живої природи. Мета:

Слайд 6

Завдання уроку: Ознайомитися з особливостями зовнішньої будови кісткових риб; Розглянути ознаки пристосування риб до існування в водному середовищі; Дати загальну характеристику класу Кісткові риби; Визначити місце кісткових риб у системі органічного світу. Виконати практичну роботу

Слайд 7

Кісткові риби – добре відомі вам тварини, до цього класу належать близько 21 тис видів, у водоймах України мешкає 181 вид. Спробуємо дати їм загальну характеристику. Спираючись на власні знання та досвід, ви будете давати відповіді на мої питання.

Слайд 8

Чому Риби належать до Хребетних і Черепних? (Мають хребет і череп)

Слайд 9

На які класи ділиться н/клас Риби? (Хрящові й Кісткові)

Слайд 10

Де живуть риби? (Виключно у водному середовищі)

Слайд 11

Яка форма тіла?Чому? Форма тіла обтічна, що дозволяє зменшувати опір води при плаванні.

Слайд 12

Органи дихання риб? ( Зябра)

Слайд 13

З яких відділів складається тіло риб? (Голова, тулуб,хвіст)

Слайд 14

Що розміщено на голові риб? Пара ніздрів,ротовий отвір,обмежений щелепами,пара очей

Слайд 15

Як рухаються риби у воді? (За допомогою плавців)

Слайд 16

Яку роль відіграють плавці? органи руху - плавці, що виконують, крім того, функцію стабілізаторів (забезпечують стійкість тіла у воді) і рулів глибини;

Слайд 17

Які бувають плавці? Парні й непарні

Слайд 18

Чим покрите тіло риб (Лускою)

Слайд 19

Підбийте підсумок,які пристосування мають риби до існування у водному середовищі? (форма тіла, дихання – зябрами, рухи – плавці, покриви – луска)

Слайд 20

 Бічна лінія у форелі

Слайд 21

Місце риб у системі органічного світу Імперія Надцарство Царство Підцарство Тип Підтип Надклас Клітинні організми Еукаріоти Тварини Багатоклітинні Хордові Черепні,або Хребетні Риби Визначте місце риб у системі органічного світу.

Слайд 22

КАРТКА - ЗАВДАННЯ для пошукової групи №1 Завдання: 1. На с. 150-151 прочитайте розділ «Основні ознаки класу»; 2. На с. 334-довідника прочитайте розділ «Форма тіла.»; 3. Підготуйте усний звіт про ваші відкриття(нові знання). КАРТКА - ЗАВДАННЯ для пошукової групи №2 Завдання: 1. На с. 150 прочитайте розділ « Зовнішня будова»; 2. На с. 163 прочитайте розділ «Характерні ознаки кісткових риб»; 3 Підготуйте усний звіт про ваші відкриття(нові знання). КАРТКА - ЗАВДАННЯ для пошукової групи №3 Завдання: 1. На с. 156 прочитайте розділ «Скелет кісткових риб »; 2. Будова, функції; 3. Підготуйте усний звіт про ваші відкриття(нові знання).

Слайд 23

Кісткові риби - хребетні тварини, що мають ряд пристосувань до водного способу життя: основний спосіб пересування - плавання; обтічна форма тіла; нерухоме зчленування голови з тулубом; черепицеподібне розташування луски; органи руху - плавці, що виконують, крім того, функцію стабілізаторів (забезпечують стійкість тіла у воді) і рулів глибини; дихання за допомогою зябер; наявність плавального міхура; особливий орган чуття - бічна лінія. 1 група

Слайд 24

2 група Форма тіла цих тварин переважно веретеноподібна, обтічна, що дозволяє зменшувати опір води при плаванні. Голова плавно переходить у тулуб, а останній – у хвіст. Тіло кісткових риб вкрите кістковими лусками, які налягають одна на одну. У більшості видів це т.зв. ктеноїдна (зовнішній край пластинки має зазублини) чи циклоїдна (зовнішній край рівний) луска. На кожній лусочці розрізняються річні кільця, по яких можна визначити вік риби. Шкіра має велику кількістю залоз, що виділяють слизуватий секрет, який зменшує тертя під час плавання. У кісткових риб є парні плавці (грудні і черевні), а також непарні - спинний, хвостовий і анальний.

Слайд 25

3 група У скелеті кісткових риб, на відміну від хрящових, є кісткова тканина. Окостеніння скелета має велике пристосувальне значення, тому що воно сприяє розвитку міцної опори для м'язів. Осьовий скелет представлений хребтом, що складається з численних хребців, між тілами яких зберігаються залишки хорди. Як і в хрящових, хребет кісткових риб підрозділяється на тулубовий і хвостовий відділи. Верхні дуги хребців утворюють спинномозковий канал і закінчуються верхніми остистими відростками; а нижні в хвостовому відділі утворюють гемальний канал і закінчуються нижніми остистими відростками, а в тулубовому служать місцем прикріплення ребер. Скелет черепа утворений мозковим відділом (черепна коробка), що захищає головний мозок, і вісцеральним відділом. Останній складається зі скелета зябрового апарата і щелеп. У кісткових риб, на відміну від хрящових, є зяброва кришка, що прикриває ззовні зяброві щілини. Пояса кінцівок (парних плавців) з осьовим скелетом не з'єднані.

Слайд 26

Лабораторна робота № 11 «Вивчення зовнішньої будови та поведінки риб» (робота в групах) Мета: на прикладі однієї із кісткових риб ознайомитися з особливостями зовнішньої будови та поведінки риб, у висновках зазначити, які особливості будови риб є ознаками пристосованості до життя у воді. Обладнання та матеріали: лупа ручна, акваріумні риби, інструктивна картка для виконання лабораторної роботи, підручник.

Слайд 27

Хід роботи 1група Розгляньте зовнішню будову акваріумних риб, визначте форму тіла риб. На голові знайдіть очі, ніздрі, рот і зяброві кришки. На тулубі риби знайдіть парні (грудні і черевні) та непарні плавці. 2 група Розгляньте будову луски і знайдіть бічну лінію. Намалюйте в зошитах схему зовнішньої будови кісткової риби і зробіть відповідні позначення.

Слайд 28

Інтерактивна вправа « Незакінчені речення»

Слайд 29

Кількість набраних балів Оцінка Кількість набраних балів Оцінка 22 12 10-11 6 20 11 8-9 5 18-19 10 6-7 4 16-17 9 4-5 3 14-15 8 2-3 2 12-13 7 1 1

Слайд 30

Опрацювати параграф 32. Знайти цікаві факти з життя риб. Творче завдання: - Як довести експериментально, що риби відчувають запахи? - Чому риби, що мешкають серед коралових рифів або в тропічних прісноводних, багатих на рослинність водоймах, мають яскраве забарвлення? Підготувати повідомлення: «Післянерестовий нагул, його значення», «Період зимівлі риб». ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Слайд 31

До зустрічі на наступному уроці біології !

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія