X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Біологічно активні речовини"

Завантажити презентацію

"Біологічно активні речовини"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПРЕЗЕНТАЦІЯ УЧЕНИЦІ 10 КЛАСУ КАРПЕНКО АНАСТАСІЇ НА ТЕМУ «БІОЛОГІЧНО АКТИВНІ РЕЧОВИНИ:ВІТАМІНИ, ГОРМОНИ»

Слайд 2

Біологічно активними речовинами називають продукти біологічного синтезу, що у мізерно малій концентрації виявляють фізіологічний ефект. За своєю хімічною природою це — різноманітні органічні сполуки. До універсальних біологічно активних речовин, властивих усім живим організмам без винятку, належать ферменти, вітаміни й гормони.

Слайд 3

Гормони це сигнальні речовини різноманітної хімічної природи, що виробляються клітинами організму і діють на інші клітини цього ж організму. Такі неспецифічні гормони ще називають гормоноїдами, або «гормоноподібними речовинами». Вони утворюються в усіх багатоклітинних організмів. Гормони у вузькому розумінні властиві тільки високоорганізованим багатоклітинним тваринам. Це біологічно активні речовини регуляторної природи, які мають вузькоспрямовану дію, вони виробляються специфічними клітинами або залозами. Гормони є високоспецифічними, оскільки клітини, на які спрямована їх дія, на своїй поверхні мають спеціальні ділянки — рецептори, які взаємодіють з молекулами певних гормонів. Саме тому гормони здатні діяти за надзвичайно низької концентрації.

Слайд 4

Гормони білкової природи синтезуються в гіпоталамусі, гіпофізі й підшлунковій залозі. Стероїдні гормони - похідні холестерину, продукуються в клітинах коркового шару надниркової залози, а статеві гормони — у статевих залозах. Третю групу становлять гормони — похідні амінокислоти тирозину, вони синтезуються в мозковому шарі надниркової залози й у щитовидній залозі Гормони хребетних тварин й людини, поділяються на три групи.

Слайд 5

Гормони також виробляються у високорозвинених безхребетних. Тільки на відміну від хребетних, їх синтез відбувається не в органах секреції, а в окремих клітинах, часто розкиданих по тілу, і переносяться вони не током крові, а за рахунок дифузії. Ці гормони визначають час линьки, статевого дозрівання, входження в діапаузу. Ювенільний гормон регулює проходження стадій метаморфозу у комах.