X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Біоетика

Завантажити презентацію

Біоетика

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Кінець XX і початок XXI ст. - це час тріумфу біологічних наук, які дають можливість зануритися в таємниці всього живого. Цей тріумф людського пізнання, котрий несе, безперечно, позитивні для людського існування колосальні відкриття, уможливлює водночас перспективи глобальної катастрофи, спричиненої як нездатністю передбачити всі наслідки новітніх досягнень, так і неспроможністю зарадити негативним результатам людської діяльності щодо природи.

Слайд 3

У другій половині XX ст. здійснюється спроба знайти шляхи спасіння через подолання протистояння між природничими та гуманітарними науками, більше того, - через налагодження між ними співпраці. Так з'являється біоетика (з грец. - етика життя), що засвідчила поєднання двох, здавалось би, таких різних наук - біології та етики, науки про живі системи і науки про системи моральних цінностей.

Слайд 4

Біоетика – наука про етичне відношення до всього живого, в тому числі і до людини. Це надзвичайно складний культурний феномен, який функціонує у різних проявах людської діяльності. Біоетику розглядають як: - галузь наукового знання; - академічну дисципліну; - соціальний інститут ; - суспільний рух.

Слайд 5

Біоетика - нормативне знання, що охоплює моральну проблематику, пов'язану з розвитком біомедичних наук, які стосуються питань генетики, медичних досліджень,  турботи про здоров'я і життя. Термін «біоетика» ввів у 1927 Фріц Ягр у статті «Біоетичний імператив», як поняття про моральні засади використання лабораторних тварин і рослин.

Слайд 6

Сучасне уявлення про біоетику розробив у 1971 році американський біохімік, вчений-гуманіст  Ван Ренсселер Поттер з метою виокремлення вчення про моральність людської поведінки з позиції біологічно-медичної галузі та інших соціально-орієнтованих наук про життя. Одну з робіт він назвав "Біоетика: міст у майбутнє“.

Слайд 7