X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Алкалоїди"

Завантажити презентацію

"Алкалоїди"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Алкалоїди

Слайд 2

Алкало їди, функції алкалоїдів Алкало їди — складні органічні азотовмісні сполуки лужної реакції переважно рослинного походження, також є продуктом життєдіяльності грибів та деяких нижчих тварин Зараз відомо понад 5000 різноманітних алкалоїдів. Функції алкалоїдів алкалоїди - це побічні продукти обміну речовин в рослинах, або вони служать резервом для синтезу білків, хімічним захистом від тварин і комах, регуляторами фізіологічних процесів або кінцевими продуктами детоксикації, знешкоджуючої речовини, накопичення яких могло б зашкодити рослині.

Слайд 3

Відомості про діючі речовини лікарських рослин Складні гетероциклічні сполуки, за допомогою яких відбувається перетворення і збереження азоту в рослинах У рослинах алкалоїди перебувають у сполуках солей численних, іноді неорганічних кислот Солі алкалоїдів добре розчиняються у воді. Найвідоміші алкалоїди, що знаходять застосування в медицині, містяться в таких рослинах: у головках маку снотворного — морфін, у беладонні лікарській — атропін, у листках чаю китайського і зернах кави — кофеїн.

Слайд 4

Відомості про діючі речовини лікарських рослин Найбільше алкалоїдів у рослинах таких родин: макових, пасльонових, жовтецевих, метеликових.

Слайд 5

Властивості алкалоїдів Алкалоїди, молекули яких містять атоми кисню при стандартних умовах, як правило, являють собою безбарвні кристали. Алкалоїди, молекули яких не містять атомів кисню, найчастіше є летючими безбарвними маслянистими рідинами. Більшість алкалоїдів має властивості слабких основ, але деякі з них. Більшість алкалоїдів має гіркий смак. Передбачається, що таким чином природний відбі захистив тварин від вироблюваних рослинами алкалоїдів, багато з яких сильно отруйні.

Слайд 6

Дія на людський організм Алкалоїд хелідонін, який міститься в чистотілі звичайному, розслаблює гладенькі м'язи кровоносних судин, знижуючи артеріальний тиск. Після вжи вання атропіновміспих рослин зменшується секреція залоз травного апарату, розширюються зіниці очей, пульс приско рюється, знижується тонус гладеньких м'язів.