X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
а без води...

Завантажити презентацію

а без води...

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

… а без води… і ні туди, і ні сюди… Робота учениці СШ № 273 Голоти Вікторії

Слайд 2

Водою вкрито близько 2/3 поверхні земної кулі, з неї лише 1% є прісною. Значна її кількість у вигляді льоду і снігу вкриває високі гори і величезні простори Арктики і Антарктиди. Водою вкрито близько 2/3 поверхні земної кулі, з неї лише 1% є прісною. Значна її кількість у вигляді льоду і снігу вкриває високі гори і величезні простори Арктики і Антарктиди. Багато води в атмосфері знаходиться у вигляді пари, туману і хмар. Значні кількості води містяться і в земній корі у вигляді підземних вод. Вона перебуває не тільки у вільному стані, а і в хімічно зв'язаному.

Слайд 3

Вода у Всесвіті. Гідроген і Оксиген, які входять до складу води, належать до найбільш поширених у природі. Утворення води з цих елементів відбувається там, де густина газів велика і зіткненням між атомами достатньо ймовірне. Вода виявлена в складі міжзо- ряних газових хмар, що лежать у межах Чумацького Шляху. Деякі комети більш, ніж на 50% складаються з водяного льоду.

Слайд 4

Вода у Сонячній системі 9 жовтня 2009 року вперше були отримані достовірні свідчення наявності на супутнику Землі водяного льоду у великих обсягах. Точно з'ясовано, що вода у замерзлому стані є на поверхні Марсу. Рідка вода, імовірно, є під поверхнею деяких супутників планет, найбільш ймовірно, на супутнику Юпітера.

Слайд 5

Вода входить до складу багатьох гірських порід і всіх рослинних і тваринних організмів. Вода входить до складу багатьох гірських порід і всіх рослинних і тваринних організмів. У тварин на воду припадає близько 60-80 %. У деяких організмів вміст води іноді перевищує 90 % їхньої маси. Наприклад, у рослин та медуз.

Слайд 6

Безбарвна та прозора рідина, без запаху і смаку, на Землі існує у трьох агрегатних станах - твердому, рідкому та газоподібному. Безбарвна та прозора рідина, без запаху і смаку, на Землі існує у трьох агрегатних станах - твердому, рідкому та газоподібному. За нормального атмосферного тиску при 0°С вона замерзає і перетворюється у лід, а при 100°С - кипить, перетворюючись у пару. У газоподібному стані вода існує і за нижчої температури, навіть нижче 0°С. Тому лід і сніг теж поступово випаровуються.

Слайд 7

Вода - оксид водню - прозора рідина без запаху, смаку і кольору, її молекула складається з одного атома оксигену і двох атомів гідрогену. Атоми гідрогену розташовані в молекулі так, що напрямки до них утворюють кут 104,45o із вершиною в центрі атома оксигену. Тому молекула води - диполь. Вода - оксид водню - прозора рідина без запаху, смаку і кольору, її молекула складається з одного атома оксигену і двох атомів гідрогену. Атоми гідрогену розташовані в молекулі так, що напрямки до них утворюють кут 104,45o із вершиною в центрі атома оксигену. Тому молекула води - диполь. При заміні атомів гідрогену (протонів) на атоми дейтерію утворюється модифікація, яка називається важкою водою.

Слайд 8

Чиста вода - прозора речовина з показником заломлення у видимому діапазоні 1,33. Вода також поглинає електромагнітні хвилі в інфрачервоній та ультрафіолетовій областях спектру. Чиста вода - прозора речовина з показником заломлення у видимому діапазоні 1,33. Вода також поглинає електромагнітні хвилі в інфрачервоній та ультрафіолетовій областях спектру. Прозорість води залежить від товщини шару, через яку проходить світло, від кольоровості й мутності води, тобто від вмісту в ній різних барвистих завислих мінераль- них і органічних речовин.

Слайд 9

Вода є одним з найважливіших геологічних факторів, що змінює зовнішній вигляд земної поверхні, розмиваючи гори і утворюючи долини. Вона руйнує гірські породи не тільки механічно, а й хімічно, реагуючи з ними з утворенням інших речовин. Вода є одним з найважливіших геологічних факторів, що змінює зовнішній вигляд земної поверхні, розмиваючи гори і утворюючи долини. Вона руйнує гірські породи не тільки механічно, а й хімічно, реагуючи з ними з утворенням інших речовин. Випаровуючись, вода переноситься на величезні віддалі і там випадає у вигляді дощу і снігу. Вологість повітря і кількість атмосферних опадів є найважливішими факторами, що регулюють клімат і погоду.

Слайд 10

Вода потрібна рослинам для розчинення поживних речовин ґрунту. Нестача ґрунтової води призводить до погіршення живлення рослин і зниження врожаю. Тому для забезпечення достатньої кількості води у ґрунті здійснюють цілий комплекс агрохімічних заходів. Вода потрібна рослинам для розчинення поживних речовин ґрунту. Нестача ґрунтової води призводить до погіршення живлення рослин і зниження врожаю. Тому для забезпечення достатньої кількості води у ґрунті здійснюють цілий комплекс агрохімічних заходів.

Слайд 11

Усі процеси травлення і засвоєння їжі людиною і тваринами відбуваються у водному середовищі. Надмірна втрата води організмом (до 10-20 %) може призвести до загибелі. Усі процеси травлення і засвоєння їжі людиною і тваринами відбуваються у водному середовищі. Надмірна втрата води організмом (до 10-20 %) може призвести до загибелі. Вода є одним з шести основних харчових елементів здорового харчування людини поряд з вуглеводами, білками, жирами, вітамінами і мінералами.

Слайд 12

Без води у рослин не зможуть відбуватися: Без води у рослин не зможуть відбуватися: фотосинтез; дихання; грунтове живлення; транспірація.

Слайд 13

Вода має численні технічні застосування. Енергія падіння води широко використову-ється на гідроелектростанціях для одержання дешевої електричної енергії. Вода має численні технічні застосування. Енергія падіння води широко використову-ється на гідроелектростанціях для одержання дешевої електричної енергії. Воду використовують у будівельній, текстильній, шкіряній, металургійній і багатьох інших галузях промисловості. Раніше енергію падіння води українці використовували у млинах.

Слайд 14

Особливо широко застосовують воду у хімічній промисловості для процесів розчинення, фільтрування, промивання і як сировину для одержання різних хімічних продуктів: їдких лугів, кислот, водню... Особливо широко застосовують воду у хімічній промисловості для процесів розчинення, фільтрування, промивання і як сировину для одержання різних хімічних продуктів: їдких лугів, кислот, водню... Отже, вода є і сировиною, і розчинником, і реагентом, і каталізатором, і теплоносієм…

Слайд 15

Вода відкритих водойм, що використовується для господарсько-питного водопостачання, купання, спортивних занять, організованого відпочинку, з лікувальною метою, а також вода водойм у межах населених пунктів повинна відповідати санітарним нормам. Вода відкритих водойм, що використовується для господарсько-питного водопостачання, купання, спортивних занять, організованого відпочинку, з лікувальною метою, а також вода водойм у межах населених пунктів повинна відповідати санітарним нормам.

Слайд 16

Крапля води - життя

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія