X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Життєвий і творчий шлях Джорджа Гордона Байрона

Завантажити презентацію

Життєвий і творчий шлях Джорджа Гордона Байрона

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Життєвий і творчий шлях Джорджа Гордона Байрона Тема “світової скорботи” та втечі від світу в ліриці Байрона

Слайд 2

Про життя Байрона Байрон походив зі старовинного збіднілого аристократичного роду. Дитинство поета минуло в Шотландії, яка на все життя вразила його своєю романтичною красою. Тут був розташований старовинний напівзруйнований родовий замок Байронів – Ньюстед, який мати майбутнього поета здала в оренду, бо не мала коштів утримувати його. Батько поета покинув сім’ю незабаром після народження сина. І в особі матері юний Джордж не знайшов друга. Байрон ріс замкнутим і похмурим. До того ж, його морально пригнічувала ще й фізична вада: він кульгав. Найбільшу втіху Джордж знаходив у природі і книжках. Там розум мій в полоні був книжок, Там серце чисте в щирості дитинній Сплітало мрій принадливих вінок. Так згадує він в автобіографічному “Посланні до сестри Августи”(1816). Байрону завжди бракувало щирих, довірливих людських взаємин. Хоча змалку поет зазнав багато незаслужених образ, він завжди готовий був стати на захист чужої честі.

Слайд 3

У 1813-1816рр. Байрон створив кілька “східних” поем, серед яких найкращі – “Гяур” і “Корсар”. Байрон пережив трагедію не лише у громадському, а й в особистому житті. Його шлюб з Анною Ізабеллою Мілбенк виявився невдалим. Через рік після народження доньки дружина Байрона залишила його. Її батьки розпочали процес розлучення. (Донька Ада і дружина).

Слайд 4

Байрон здобув освіту в Кембриджському університеті, де він не лише захоплено вивчав історію, філософію, літературу, а й почав писати вірші. Його перша збірка – “ Часи дозвілля” – дістала негативний відгук в одному з журналів. Коли Байрон досягнув повноліття, він вирушив у мандри, які тривали три роки. Відвідав Португалію, Іспанію, Албанію, Грецію і Туреччину. (Кембридж, Байрон в Кембриджі).

Слайд 5

Газети смакували епізоди особистого життя поета. Почалося його політичне цькування. Перед ним зачинилися двері світських салонів. Єдиною людиною, яка не зрадила Байрона була сестра його Августа. Навесні 1816р. Байрон змушений був залишити Англію, і йому вже не судилося повернутися на батьківщину. Почалися роки вигнання. Після піврічного перебування у Швейцарії Байрон з осені 1816р. мешкає в Італії, а наприкінці 1823р. Переїздить до Греції. У Швейцарії Байрон подружився з англійським поетом Персі Біші Шеллі, теж вигнанцем. Восени 1816р. Байрон і Шеллі переїздить до Італії. Там вони поповнюють ряди таємного патріотичного товариства. Байрон допомогав повстанцям, але через рік їх було розгромлено. Серед повстанців Байрон зустрів графиню Терезу Гвіччіолі й зазнав з нею щастя. Він оспівував своє щастя у віршах. (Персі Біші Шеллі, графиня Тереза Гвіччіолі).