X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Володимир Антонович"

Завантажити презентацію

"Володимир Антонович"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Антоно вич Володи мир Боніфа тійович   — український історик, археолог, етнограф, археограф, член-кореспондент Російської АН з 1901; професор Київського університету з 1878; належав до хлопоманів; співорганізатор Київської Громади.

Слайд 3

Слайд 4

Звертаючись до історіософських поглядів В. Антоновича, варто звернути увагу на його вимоги до вченого-історика, де виділяються воля, праця, енергія, добросовісне відношення до науки. Основним важелем історії він вважав розвиток суспільної самосвідомості народу, виявлення безпосередніх мотивів його громадського та політичного життя. Виступав як проти самосхвалення, так і заперечення корінних основ народного життя, вимагав об'єктивного ставлення до предмета своїх занять, тверезого і критичного погляду на минуле, що грунтується на міцному фундаменті наукового аналізу. Доля народу, його віковічних зусиль і прагнень до створення свого державного організму, зосередження інтересу на важкій трьохсотлітній боротьбі, в якій український народ відстоював основні начала свого народного побуту, — ось коло питань, які мають стояти в полі зору історика України.

Слайд 5

Слайд 6

Незабаром Володимир Боніфатійович публікує в журналі «Основа» «Мою сповідь», в якій пояснює, що перейшов у православ’я та зрікся шляхетських традицій з любові до українського народу, з почуття свого обов’язку перед ним.

Слайд 7

Слайд 8

історії козацтва «О происхождении козачества», 1863; «Последние времена козачества на правом берегу Днепра по актам 1679—1716 гг.», 1868) Гайдамаччини «О гайдамачестве», 1876 «О мнимом крестьянском восстании на Волыни в 1789 г.», 1902), Селянства «О крестьянах в Юго-Западной России по актам 1770—1798 гг.», 1870) Шляхетства «О происхождении шляхетских родов в Юго-Западной России», 1867) Церкві «Об унии и состоянии православной церкви с половины 17 до конца 18 в.», 1871).

Слайд 9

Інші головні праці Антоновича:

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Останні роки життя В. Антонович працював у Ватиканському архіві, де знаходив багато матеріалів з історії України, збирав документальні відомості для історико-географічного словника України (залишився невиданим), продовжував активно займатися археологічними дослідженнями. За рік до смерті почав диктувати Д. Дорошенку (згодом відомому українському історикові) автобіографічні "Спомини".

Слайд 14

Слайд 15

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія