X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Турянський Осип Васильович"

Завантажити презентацію

"Турянський Осип Васильович"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентацію підготували учні 11-А класу Харківської гімназії №152

Слайд 2

Турянський Осип Васильович Осип Васильович народився 22 лютого 1880 року в селі Оглядів (нині Радехівський район Львівської області) в родині тесляра. Окрім нього у родині було ще 7 дітей. Спочатку навчався в сільській початковій школі, то потім з допомогою сільського вчителя Осип зміг вступити до Львівської української гімназії. Згодом О. Турянський закінчив філософський факультет Віденського університету.

Слайд 3

Життєвий шлях На другому році навчання у гімназії Осипу довелося утримувати себе самостійно, зокрема й репетиторством. У часи навчання у Відні відігравав велику роль у діяльності віденської спілки «Січ». Саме з тих часів почалась його діяльність як письменника.

Слайд 4

Педагогічна діяльність Репетиторство у часи навчання в Львівській гімназії; У 1910 Осип Турянський був учителем української мови та літератури у Перемишлянській гімназії; В 1923 Осип Турянський займався у Галичині видавничою та педагогічною діяльністю.

Слайд 5

Війна та полон Восени 1914 року був мобілізований в австрійську армію й відправлений на сербсько-австрійський фронт. Там він потрапив у сербський полон, де його було відправлено разом із 60 тисячами австрійських вояків етапом через гори Албанії. Для більшості з них цей перехід став останнім шляхом. Шляхом смерті. Після цього жахіття Осип Турянський розповів світові про антигуманність та аморальність злочину. Пережите ніколи не давало йому спокою.

Слайд 6

Війна та полон Не зважаючи на те, що його було врятовано від смерті під час переходу, він ще залишався полоненим. Його відсилають на острів Ельба. Та згодом, коли розпалася австрійська монархія, він зміг повернутися до Відня, де викладав в університеті порівняльне право.