X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тарас Григорович Шевченко. Життєвий шлях

Завантажити презентацію

Тарас Григорович Шевченко. Життєвий шлях

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тарас Григорович Шевченко (1814 - 1861)

Слайд 2

Тарас Григорович Шевченко народився 9 березня 1814 р. в с. Моринці Київської губернії. Його батьки, що були кріпаками багатого поміщика, незабаром переїхали до сусіднього села Кирилівки.

Слайд 3

Коли Тарасу було 8 років, батько віддав його “в науку” до кирилівського дяка. За два роки Тарас навчився читати й писати, і засвоїв якісь знання з арифметики. Після смерті батьків Тарас залишився сиротою. Вже в шкільні роки малим Тарасом оволоділа пристрасть до малювання.

Слайд 4

Він мріяв стати маляром і шукав у навколишніх селах учителя малювання. Шевченка віддають вчитися малюванню. Можливо, він короткий час учився у професора живопису Віленського університету.

Слайд 5

Після початку польського повстання 1830 р. Шевченко разом із своїм паном помандрував до Петербурга. Там Енгельгардт віддає Шевченка на чотири роки навчатися живопису у відомого майстера.

Слайд 6

Згодом відбувається знайомство Шевченка з відомим художником Карлом Брюлловим і поетом Василем Жуковським. Вражені гіркою долею талановитого юнака, вони викупляють його з кріпацтва. К.Брюллов В.Жуковський

Слайд 7

21 травня 1838р. Шевченка зараховують учнем Академії мистецтв. Він навчається під керівництвом К.Брюллова, стає одним з його улюблених учнів. Одержує срібні медалі за свої картини. Наприклад, за картину “Катерина”, що написана за мотивами поеми Шевченка.