X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Шекспір

Завантажити презентацію

Шекспір

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«З-поміж усіх великих людей Шекспір найзагадковіший. Єдине, що ми знаємо про нього, — це те, що він жив і страждав». Дж. Джойс «Син Вічності і Слави». Дж. Мільтон «Є генії, які належать не одній країні і не одній епосі, а всьому людству, всьому Всесвіту, і серед них одне з перших місць належить Шекспіру». Ф.Шипулинський

Слайд 2

Вільям Шекспір народився 23 квітня 1564 р. у графстві Йоркшир в невеликому провінційному містечку Стретфорд-на-Ейвоні на Хенлі-стріт Пращури письменника були вільними землеробами. Серед них були хоробрі воїни, учасники Сторічної війни, про що свідчить прізвище «Шекспір», що в перекладі означало «той, хто трясе списом».

Слайд 3

Батько Джон Шекспір був заможним ремісником, рукавичником і торговцем. Він займав видне положення в місті, у свій час був міським головою. Мері Арден - мати поета, була дочкою багатого землевласника У 1596 р. Дж.Шекспір отримав дворянство. Він домагався цього майже тридцять років і досяг завдяки впливовим друзям сина Вільяма.

Слайд 4

Навчався Шекспір у «граматичній школі», де, крім англійської, вчили латині і грецькій мові. Він був здібним учнем, тому його призначили помічником учителя.

Слайд 5

У 18 років В.Шекспір одружився на доньці фермера Анні Хетевей, якій було 26 років. Енн Шекспір пережила чоловіка на сім років і померла 6 серпня 1623 р. Через два роки 20-річний Вільям став батьком великої сім’ї: за донькою Сьюзен народилися близнюки — донька Юдіф і син Гамлет.

Слайд 6

У 1587 році Шекспір покинув рідне містечко. Одні дослідники творчості Шекспіра стверджують, що це був бунт проти провінційної нудьги, намагання реалізувати себе й ствердити свій талант. За легендою, Шекспір змушений був покинути рідні місця, тікаючи від переслідування місцевого аристократа, бо полюбляв полювати на оленів у його парку. Інші вважають, що справа набагато простіша: батько Шекспіра майже збанкрутував, треба було шукати заробітку, а в Лондоні його знайти було значно легше. У будь-якому разі згодом Шекспір розрахувався не тільки з боргами, а й купив у Стретфорді найбільший будинок. 1587—1590 рр. — це роки, які залишилися білими плямами в його біографії. Як він провів їх — невідомо.

Слайд 7

У 1590 р. Шекспір з’явився як актор і драматург у лондонському театрі, що був побудований його земляком Бербеджем. Почав з того, що доглядав за кіньми багатих людей — глядачів театру, потім став актором, пізніше переробляв старі п’єси для театру, тобто став «штопальником п’єс». Залишився всього один крок до самостійної творчості.

Слайд 8

У 1599 р. був побудований театр “Глобус”. Свою назву театр дістав від статуї Геркулеса із земною кулею на плечах, що прикрашала вхід до театру.

Слайд 9

Кругла форма без даху Без декорацій: таблички з написами 2000 чоловік Без антрактів Вистави йшли при денному світлі Жіночі ролі виконували юнаки "зберігач книг" "штопальник п'єс" Зал для глядачів був овальним майданчиком, обнесеним високою стіною, по внутрішній стороні якої йшли ложі для аристократії. Сцена не мала завіси На задній частині сцени - троє дверей, куди входили і виходили актори. Над задньою сценою знаходився балкон. Вище за верхню сцену поміщалася будова - "хатина“ з вікнами, які служили для тих сцен, де по ходу дії персонажі розмовляли з вікна. Коли в театрі починався спектакль, на даху хатини вивішувався прапор Глядачі стояли навколо трьох сторін майданчика. Над ними розміщувалася галерея для заможних громадян. Деякі привілейовані глядачі сиділи на самій сцені. «Весь світ - театр»

Слайд 10

Слайд 11

З 1595 р. Шекспір згадується як співвласник «Трупи лорда Чемберлена», а через чотири роки як співвласник театру «Глобус».

Слайд 12

У Лондоні Шекспір багато працював, складаючи в середньому від однієї до двох п'єс в рік, а також поповнюючи свою освіту. Драми його свідчать про ґрунтовні знання у області історії, природознавства, юридичних і інших наук.

Слайд 13

Шекспір турбувався про добробут сім’ї: купив найкращий будинок у місті й землю у передмісті, оточив свого батька комфортом, виклопотав для нього дворянське звання. У нього з’явився власний герб, який розшифровував його прізвище: це був сокіл, що держав спис і сидів на щиті, на якому по діагоналі було зображено другий спис. Гордо звучало гасло: «Не без права».

Слайд 14

Творчість В.Шекспіра припадає на час правління Єлизавети Тюдор та Якова І Стюарда. Обоє монархів з прихильністю ставилися до В.Шекспіра.

Слайд 15

Як пайовик театру “Глобус”, Шекспір придбав солідний стан, який дав йому можливість приблизно в 1612 році повернутися в Стретфорд вже багатою людиною. З 1612 по 1616 роки він живе в своїй сім'ї, з багатим приданим видає заміж своїх дочок. Купував і продавав будинки і земельні ділянки, давав гроші в зростання і переслідував по суду боржників. Про цю його діяльність збереглася порядна кількість документів. А ось від його творчої роботи як письменника і поета не залишилося абсолютно нічого – ні рукописів, ні чорнових нарисів. Навіть листів до друзів – і тих немає. Вдалося відшукати лише шість його підписів під офіційними документами.

Слайд 16

Шекспір помер 23 квітня 1616 року в день свого народження. Йому виповнилося лише 52 роки. У своєму заповіті він не згадав про рукописи п'єс і не залишив жодного прижиттєвого портрета. Тіло поета було поховано у стретфордській церкві, під вівтарем. Перед смертю він написав епітафію: Добрый друг, ради Иисуса берегись тревожить прах, погребенный здесь: Благословен будь тот, кто пощадит эти камни, И проклят будь тот, кто потревожит мои кости.

Слайд 17

37 драм (17 комедій, 10 трагедій, 10 історичних хронік), 2 поеми і 154 сонети. Особливості драматургії Шекспіра: змальовував долю окремих людей на фоні суспільного життя; зображував людські характери з різних сторін, причому не застиглими, а в динаміці; показував життя в контрастах; підпорядковував форму драми завданням змісту, що сприяє миттєвості розвитку дії. герої розкриваються в дії, а не в словесних характеристиках; використав не рівномірність розвитку подій у п’єсі, а концентрацію дії в кульмінаційних її сценах; гнучке переведення дії з одного плану на інший з наступною зміною ритмів у сюжеті.

Слайд 18

Характерні особливості: радісне сприйняття життя, гуманістична віра автора у здатність людини бути творцем свого щастя. Твори І періоду творчості. 10 комедій:«Приборкання норовливої», «Сон літньої ночі», «Багато галасу даремно», «Дванадцята ніч» та ін.; 9 історичних хронік: найвідоміші — «Річард III», «Генріх XIV»; трагедії «Ромео і Джульєтта», «Юлій Цезар»; 154 сонета; дві поеми; вірші

Слайд 19

Характерні особливості: у творах відобразився крах ренесансної гармонії та гуманістичних ідеалів; зло і несправедливість вирішують конфлікти. Твори ІІ періоду творчості. Трагедії «Гамлет», «Отелло», «Король Лір», «Макбет»; драми на античні теми («Антоній та Клеопатра» та ін.)

Слайд 20

Характерні особливості: у п'єсах цього періоду переважає спокій та рівновага, важкі випробування вводяться тільки для того, щоб солодшою була радість позбавлення від лих. Твори ІІІ періоду творчості. Трагікомедії (романтичні драми) «Перікл», «Цимбелін», «Зимова казка», «Буря»; історична драма «Генріх VIII»

Слайд 21

За життя Шекспіра і після його смерті ніхто не мав сумніву в тому, що він був творцем прославлених трагедій, комедій і хронік. Але в XIX, а потім і в XX ст. стали виникати сумніви щодо авторства письменника, так зване «шекспірівське питання». На сьогоднішній день існує 57 так званих „кандидатів у Шекспіри”. Серед „вірогідних Шекспірів” вчені називають таких впливових осіб: Ф.Бекона, К.Марло, Генрі Різлі (графа Саутгемптона), Р.Меннерса (графа Ретленда), Мері Герберт (графиню Пембрук), королеву Єлизавету Тюдор та інших.

Слайд 22

Згідно з «беконовською» теорією, сер Френсіс Бекон творив під псевдонімом «Шекспір», щоб захистити свою репутацію як людини шляхетного роду. Англійський політик, філософ і есеїст. Один із творців емпіризму — філософського напряму, який твердить, що головне — власний досвід. Френсіс Бекон  ( 1561 — 1626)

Слайд 23

 Мав репутацію безбожника та вільнодумця. Є дані про його співпрацю з таємними службами. Загинув від удару ножем в наслідок сварки, що розпочалася через рахунок в таверні. Англійський поет, драматург («Трагічне життя доктора Фауста»). Вважається родоначальником англійської ренесансної трагедії. Саме Марло запровадив і розвинув білий вірш. К.Марло ймовірно є співавтором ранніх п'єс Шекспіра. Згідно з «марловською» теорією, К.Марло інсценував своє власне вбивство в 1593 році, а потім написав всі п'єси, приписувані Шекспіру. Крістофер Мерлоу чи Марло (1564 — 1593) Ввжається, що це було зумисне вбивство, організоване агентами таємної поліції.

Слайд 24

— утаємничений англійський поет і драматург  16—17 ст., що найбільше схожий на автора, відомого під псевдонімом Шекспір. Російський шекспірознавець І. М. Гилілов (1924—2007) у дослідженні «Гра про Вільяма Шекспіра, або Таємниця великого фенікса» (1997 р.) називає тих, хто писав під літературною маскою шекспірівські шедеври - Роджера Меннерса, 5-го графа Ретленда і Єлизавету Сідні-Ретленд, дочку англійського поета Філіпа Сідні, що перебували у громадянському шлюбі. Роджер Меннерс, граф Ретленд (1576—1612) В житті Меннерса сталося багато події, які прямо співставляються з творчістю Шекспіра. Наприклад, у списках Падуанського університету ім ‘я Меннерса значиться поруч з іменами двох студентів з Данії, Розенкранца і Гільденстерна (так, до речі, звати персонажів з трагедії „ Гамлет”). У 1603 р. Меннерс перебував з посольством у Данії, а через рік вийшло друге видання „ Гамлета”, доповнене багатьма географічними подробицями.

Слайд 25

«Оксфордська» теорія залишається популярною досі. Новий фільм Роланда Еммеріха «Анонім » (2011) підтримує цю версію , як науково доведений факт. У своїх листах граф Оксфорд висловлює схожі думки та ідеї з шекспірівськими творами; в його особистій Біблії відзначені місця з коментарями його рукою, нібито збігаються з цитатами з п'єс великого драматурга. Вперше «Оксфордська» теорія була запропонована приблизно 300 років після смерті Шекспіра. Прихильники ідеї про його авторство наводять різні доводи своєї правоти. Насамперед, вони знаходять схожість між подіями, описуваними в п'єсах Шекспіра, і реальними фактами з життя де Вера . Де Вер був наближеним королеви, він прекрасно знав придворне життя і звичаї. До того ж був визнаним драматургом і поетом. Едвард де Вер, 17-й граф Оксфордський (1550-1604)

Слайд 26

Генрі Різлі, 3-й граф Саутгемптон (1573-1624) один з покровителів Вільяма Шекспіра та можливий адресат сонетів Шекспіра.

Слайд 27

Придворний єлизаветинсього двору, драматург, поет, спортсмен та покровитель мистецтв. Вільяма Стенлі вважали головою цілої групи авторів, які творили під псевдонімом «Шекспір». Основний доказ цієї теорії в тому, що сюжети деяких п'єс Шекспіра відображають події з життя Стенлі. Єдиний натяк на мотив , який змусив аристократа приховувати своє ім‘я, в тому, що сім'я графа Дербі була серед можливих претендентів на англійський трон , тому він прагнув триматися подалі від політики і мріяв присвятити себе літературній творчості . За винятком пари дослідників кн. XIX – поч. XX ст., мало хто сприймав теорію про Дербі всерйоз. Вільям Стенлі, граф Дербі (1550 - 1604) )

Слайд 28

Мері Герберт, графиня Пембрук (1561-1621) Придворна дама Єлизавети I, поетеса, перекладач. Володіла французькою , італійською , німецькою мовами . Єлизавета Тюдор запросила її до двору, де вона вважалася другою по вченості дамою після королеви . Створила в маєтку чоловіка, в Солсбері, найвідоміший в Англії літературний салон, названий «Академією». Ставши після заміжжя леді Пембрук , графиня об'єднала навколо себе найвідоміших поетів , музикантів , художників: Спенсера , Дрейтона , Деніела, своїх братів - поетів, Філіпа і Роберта Сідні.

Слайд 29

Єлизавета І Тюдор (1533-1603) Добра королева Бесс, Королева-діва - королева Англії і королева Ірландії з 17 листопада 1558, остання з династії Тюдорів. Час правління Єлизавети називають «золотим століттям Англії» у зв'язку з розквітом культури («Елизаветинці»: Шекспір , Марлоу, Бекон і ін) і з зростанням значення Англії на світовій арені (розгром Непереможної Армади, Дрейк, Рейлі, Ост-Індська компанія). Під час правління Єлизавети драматичне мистецтво розквітло. Цьому сприяла сама королева, яка підтримувала театр. Вона сама ж і брала участь в аматорських спектаклях. Крім того, в 1582 р. під патронатом Єлизавети I була створена Королівська трупа.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія