X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Петро Григоренко"

Завантажити презентацію

"Петро Григоренко"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПЕТРО ГРИГОРЕНКО. Радянський генерал, який став десидентом Треба виступати! Не можна мовчати!

Слайд 2

Петро Григорович Григоренко народився в селі Борисівці (тепер Запорізька область). Служив у Червоній армії на Далекому Сході, в 1942-1945 рр. командував дивізією. Брав участь у радянсько-німецькій війні у 1941–1945 роках. У 1945-1961 рр. - викладач Військової академії імені Фрунзе (Москва).

Слайд 3

П. Григоренко з сімє’ю: дружиною Зінаїдою та сином Андрієм

Слайд 4

7 вересня 1961 року Григоренко виступив на партконференції Ленінського району м. Москви проти нового культу – культу Хрущова.

Слайд 5

Григоренка позбавили депутатського мандату, а у 1961 р. усунули від викладання у Військовій академії. 1 лютого 1964 генерала Григоренка заарештували. На прохання «розкаятися» й відмовитися від суду, він відмовився. У липні 1964 року Петро Григорович був направлений на примусове "лікування" в Ленінградську спеціальну психіатричну лікарню, а 29 серпня того ж року постановою Ради міністрів СРСР позбавлений усіх нагород, пенсії, розжалуваний у рядові та виключений з партії.

Слайд 6

Ленінградська психлікарня

Слайд 7

Доктор воєнно-історичних наук генерал Григоренко 1967 р. написав історико-публіцистичний памфлет "Приховування історичної правди – злочин перед народом!".