X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Микола Миколайович Боголюбов"

Завантажити презентацію

"Микола Миколайович Боголюбов"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Микола Миколайович Боголюбов (8 (21) серпня 1909— 13 лютого 1992)

Слайд 2

Радянський математик і механік, фізик-теоретик, засновник наукових шкіл з нелінійної механіки і теоретичної фізики, академік АН СРСР (від 1953) і АН УРСР (від 1948).

Слайд 3

з 14-ти років уже брав участь в семінарі кафедри математичної фізики Київського університету. У 15 років Боголюбов написав першу наукову працю. У 20 років ступінь доктора математичних наук. (На фото разом з своїм учителем Криловим)

Слайд 4

Відомий завдяки: асимптотичний метод Крилова-Боголюбова-Митропольського, рівняння ББГКІ(Боголюбова-Борна-Гріна-Керквуда-Івона) перетворення Боголюбова, Теорема Боголюбова-Парасюка Нові методи квантової теорії поля та статичної фізики,які дали можливість обгрунтувати теорію надтекучості та надпровідності

Слайд 5

Основні праці Боголюбова з математики і механіки - варіаційне числення, наближені методи - математичного аналізу, - диференціальні рівняння, - рівняння математичної фізики, - асимптотичні методи нелінійної механіки і теорії динамічних систем.

Слайд 6

Діяльність - У 1929 році Боголюбов став науковим співробітником Української академії наук - у 1934 почав викладати в Київському університеті (від 1936 року професор) - Із 1948 року очолював Теоретичний відділ в Інституті хімічної фізики АН СРСР - від 1950 року Боголюбов працював у Математичному інституті імені В. А. Стєклова і в Московському університеті, де заснував кафедру квантової статистики і теорії поля, якою керував до останніх днів свого життя.

Слайд 7

Діяльність - У 1950—1953 роках працював також у закритому інституті оборонного профілю в Арзамасі-16 (сучасний Саров, Росія). - в 1965—1988 роках був директором Об'єднаного інституту ядерних досліджень -У 1966 році став першим директором створеного ним Інституту теоретичної фізики АН УРСР у Києві -академік-секретар Відділу математики АН СРСР -У 1983—1989 роках очолював Математичний інститут імені В. А. Стєклова у Москві.