X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Леонардо да Вінчі: біографія

Завантажити презентацію

Леонардо да Вінчі: біографія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

  «Как хорошо прожитый день даёт спокойный сон, так с пользой прожитая жизнь даёт спокойную смерть»Леонардо да Винчи

Слайд 2

Будинок, в якому жив Леонардо в дитинстві.

Слайд 3

Дитинство Леонардо да Вінчі народився 15 квітня 1452 року в селищі Анкіано поблизу Вінчі: недалеко від Флоренції в «третій годині ночі» тобто в 22:30 по сучасному відліком часу. Відзначено в щоденнику діда Леонардо, Антоніо да Вінчі (1372 - 1468) (дослівний переклад): «У суботу, в 3:00 ночі 15 квітня народився мій онук, син мого сина П'єро. Хлопчика назвали Леонардо. Його хрестив отець П'єро ді Бартоломео ». Його батьками були 25-річний нотаріус П'єро (1427 - 1504) і його кохана, селянка Катерина. Перші роки життя Леонардо провів разом з матір'ю. Його батько незабаром одружився на багатій і знатній дівчині, але цей шлюб виявився бездітним, і П'єро забрав свого трирічного сина на виховання. Розлучений з матір'ю Леонардо все життя намагався відтворити її образ в своїх шедеврах. Жив він у цей час у діда. В Італії того часу до незаконнонародженим дітям ставилися майже як до законних спадкоємців. Багато впливові люди міста Вінчі взяли участь в подальшій долі Леонардо. Коли Леонардо було 13 років, його мачуха померла при пологах. Батько одружився вдруге - і знову незабаром залишився вдівцем. Він прожив 77 років, був чотири рази одружений і мав 12 дітей. Батько намагався прилучити Леонардо до сімейної професії, але безуспішно: син не цікавився законами суспільства.Леонардо не мав прізвища в сучасному розумінні; «да Вінчі» означає просто «(родом) з містечка Вінчі». Повне його ім'я - італ. Leonardo di ser Piero da Vinci, тобто «Леонардо, син пана П'єро з Вінчі».

Слайд 4

Картина Верроккьо "Хрещення Христа». Ангел зліва (лівий нижній кут) - творіння пензля Леонардо.

Слайд 5

Особисте життя У Леонардо було багато друзів і учнів. Що ж стосується любовних відносин, достовірних відомостей на цей рахунок немає, оскільки Леонардо ретельно приховував цю сторону свого життя. Одружений він не був, про романи з жінками достовірних відомостей немає. За деякими версіями, у Леонардо був зв'язок з Чечилія Галлерани, фавориткою Лодовіко Моро, з якою він написав свою знамениту картину «Дама з горностаєм». Ряд авторів, слідом за словами Вазарі, припускають інтимні стосунки з юнаками, в тому числі учнями (Салаї) [5] [6] [7], інші вважають, що, незважаючи на гомосексуальність живописця, відносини з учнями не були інтимними.